GELENEKSEL 11.OKUMAGRUBU PİKNİĞİ

Dostluğumuzu soframıza serip, harmanlayıp; türkülerimizi düşlerimize katık ettiğimiz geleneksel bir Okumagrubu pikniğimizi daha gerçekleştirdik bu sene…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkulu devrim türküleri eşliğinde, geleneksel pikniğimizin olmazsa olmazı İbo Yoldaşı andık. Halaylarımızı çekip, futbol ve voleybol oynadık.

Pikniğimize katılan her yoldaşımız pikniğe en içten enerjisi ile renk kattı.

Ateş yakmakla başlayan pikniğimiz sohbet dolu bir kahvaltı sofrasında devam etti. Emeklerimizle, komün bir şekilde oluşturduğumuz dost soframızda önce anmamızı gerçekleştirdik. Hemen ardından sesi ve yüreği güzel yoldaşlar devrim türkülerimizi dillendirdiler, türküler söyleyerek halaylar çektik.

photo_2016-05-20_11-29-36

Közde pişmiş biber ve özellikle patateslerimiz günün bitmez menüleriydi… Haa bir de odun ateşinde demlenmiş çayımızı hiç eksik olmadı soframızdan…

Sohbet ve halaylarımızın ardından voleybol oynamaya başladı kimimiz, kimimiz ise oyunu izlerken sohbet etti.

Bir yoldaşımızın isteği üzerine kısa bir siyasi bilgi yarışması, beyin fırtınası tadında sohbet gerçekleştirdik. Bilmeyenimiz öğrendi, bilenimiz bilgisini tazeledi.

Bu sohbetimiz esnasında pikniğimize değerli dostlarımız dahil oldular. Onları da Okumagrubu sıcaklığıyla ile selamladık. Arkadaşlarla yeni tanışanlarımız olduğu halde herkes aynı samimiyet ve coşkusuyla kaldığı yerden devam etti pikniğe. Tekrardan türküler, dostlukla ve omuz omuza halaylar, voleybol maçları ile neşemizi artırdık.

Bir Okumagrubu pikniğini daha dolu dolu, dostlukla, yoldaşlıkla selamlayarak sonlandırdık.

Emeği geçen tüm yoldaşlarımızın emeğine sağlık….

Okumagrubu tadında nice pikniklere …

Yoldaşça selamlar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here