Karadeniz açıklarında saat 11.18’de meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem, İstanbul başta olmak üzere birçok kentte hissedildi.

Bugün saat 11.38’de meydana gelen depremin 5 büyüklüğünde, merkez üssünün de Karadeniz’in Kocaeli’ne bağlı Kandıra açıkları olduğu bildirildi. Kandıra’nın 180 kilometre kuzeyinde meydana gelen deprem İstanbul’da da hissedildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin internet sitesinde yer verilen bilgiye göre, Karadeniz’de saat 11.18’de 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin, yerin 25,53 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi. AFAD, depremin büyüklüğünü 4.8 olarak açıklarken Kandilli Rasathanesi ise büyüklüğü 5 olarak belirledi.

VALİ YARDIMCISI: CAN VE MAL KAYBI YOK

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, depremde can ve mal kaybının olmadığını açıkladı.

SABAH SAATLERİNDE GİRİT’TE DE DEPREM OLDU

Yunanistan’ın Girit Adası açıklarında, bu sabah Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği de bildirildi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; bugün saat 08.32’de, Akdeniz’de, Girit Adası açıklarında, yerin 15 kilometre derinliğinde, 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Muğla’nın Datça İlçesine 360 kilometrede uzaklıkta meydana gelen deprem Türkiye’de hissedilmedi.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.4 olarak ölçtü.

(A.A)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here