Çocuk  kalbinin cesaretiyle masumiyetiyle çizdiler Barış’ı resmettiler karanlığa inat aydınlığı sundular
küçük kırmızı balıklar5

küçük kırmızı balıklar7AKP iktidar sevdasıyla her yeri savaş alanına çevirdiği şu günlerde çocukların düşlerindeki barışı resmetmesi öğretir belki siz savaş çığırtkanlarının zülümünü .  Çocuklar iktidara ve tüm Dünya’ya ‘Barış’ mesajı veriyor. Zulümün Ejderha olmadığı bir Dünya olsun istiyorlar. AKP ve kurmak istediği rejime inat  cocuk kalpler; tüm kirlenmişliğe inat masumiyetlerini koruyarak ‘Barış’ı diliyor, ‘Barış’ı çiziyor ve ‘Barış’a hasret duyuyorlar.

küçük kırmızı balıklar2Okumagrubu olarak ”Barış’ın resmini çizebilir misiniz ”dedik ;aldılar kalemlerini, boyalarını ve kağıtlarını ”Haydi Çocuklar Barış Zamanı” diyerek başladılar ”Barış”ı çizmeye.

Kimisi Dünya ,Güneş ve Çocuk çizdi ”Barış Güneşi Hiç Batmasın” ,Bir diğeri”Barışı Seviyorum”diğer bir çocuk ise”Bence de Barış Olsun”diye yazdılar resim karelerinin arasına.Hiç savaş olmasın istiyorlar.Bizim gibi çocuklar oynasın,okula gitsin ve evinde mutlu yaşasın ve bayramda şeker toplayabilsinler diyorlar o kocaman yürekleriyle.Kendilerince ‘Barış’ı anlattılar.Çok da güzel anlattılar.Hep çocuk vardı çizdikleri karelerde ..Çünkü kendileri küçük ama Dünyaları kocaman olan bu çocuklarlardan öğrenecek daha çok şeyler var.

küçük kırmızı balıklarrküçük kırmızı balıklar8

küçük kırmızıbalıklar7

küçükkırmızıbalıklar6

küçük kırmızıbalıklar4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here