Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_6u1d63mlv9jrb71ngg1lukari1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
Erdoğan Yeniden AKP’ye Üye Oldu – Okumagrubu
Okumagrubu

Erdoğan Yeniden AKP’ye Üye Oldu

0 24

Başkanlık referandumunun ardından hız kesmeden ‘partili cumhurbaşkanlığı’ için harekete geçen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün AKP’ye üye oldu.

Saat 13.20 sıralarında AKP Genel Merkezi’ne gelen Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve AKP’li yöneticilerin katıldığı törende üyelik beyannamesini imzaladı.

GENEL BAŞKANLIK 21 MAYIS’TA

Erdoğan, AKP’nin genel başkanlık koltuğuna ise 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan olağanüstü kongre ile oturacak.

YILDIRIM AĞLADI

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Yıldırım’ın kürsüye çıkarken ağladığı görüldü.

GÜL VE ARINÇ KATILMADI

Abdullah Gül ve Bülent Arınç törene katılmadı. Ahmet Davutoğlu ise Erdoğan’ı karşılayanlar arasındaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen törende konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“BU AYRILIK SADECE RESMİ BİR AYRILIKTI”

“Anayasa değişikliği ile cumhurbaşkanının parti üyesi yasağının kaldırılmasını, böyle bir imkanı en güzel şekilde şu anda değerlendiriyor ve partime yeniden üye oluyorum. Bu ayrılık aslında sadece bir resmi ayrılıktı. Aramızdaki mesafe mevzuat gereği olan bir mesafeydi. Gönlümüz hep beraber oldu, hep beraber. Gönüllere sınır çizmek mümkün değildir. Biz hep “Bu hududu kimler çizmiş gönlüme, dar geliyor gardaşım” dedik ve bugüne geldik.

“Acırsak, acınası hale geliriz”

‘GELMEM DİYEN KİM VARSA BEŞTEPE’NİN YOLUNU ÖĞRENDİ’

“Milletin oyuyla seçilen cumhurbaşkanını kabul etmek istemeyenler, davetlerimize iştirak etmemekten Meclis’te ayağa kalkamamaya kadar her türlü direnişi sergilediler. Bilhassa Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinden akla hayale gelmeyecek ahlaksızlıkları sergilediler. Ülkemizin başarısını bu tür iftiralarla gölgelemek isteyenleri her zaman olduğu gibi Allah’a emanet ettik. “Gelmem” diyen kim varsa, sonunda bir gün Beştepe’nin yolunu öğrendi. Ciddi bir terör tehditiyle karşı karşıya kaldık. Kürt kardeşlerimizi sokağa çıkan bir siyasi partinin ihanet derecesindeki sorumsuzluğu, çok sayıda vatandaşımızın canına mal oldu. Yasin Börü ve arkadaşlarının da aralarında olduğu 50 kişiyi aşkın vatandaşımız, bölücü terör örgütü tarafından katletildi. Bir yanda ana muhalefetin iftiraları, diğer yandan terör örgütlerinin sinsi eylemlerinin gölgesinde 7 Haziran seçimlerine ulaştık. Bu seçimlerde ülkemiz ilk defa istikrar ve güven ortamını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. AK Parti’nin tek başına hükümet kuracak çoğunluğu elde edememesi, ülkemizi yıkıcı bir krizin eşiğine getirdi. Anayasamızın bize verdiği yetkiyi kullanarak ülkemizi bu krizden sağ salim çıkaran 1 Kasım seçimlerine ulaştırdık.”

‘ACIRSAK ACINACAK HALE GELİRİZ’

“Seçimlerin yenilenmesi sürecini başarıyla yürüterek siyasi istikrarı yeniden elde ettik. Türkiye, AK Parti iktidarlarının siyasi ve istikrar iklimine yeniden kavuşmuş oldu. Bölücü terör örgütünü açtığı çukurlara biz, birer birer gömdük. Suriye’den sınırlarımıza yönelen tehditleri tamamen ortadan kaldırmak için de kapsamlı bir operasyon hazırlığının son aşamasına geldik. FETÖ’nün kurumlarımızdan tasfiyesi konusunda önemli ilerleme kaydettik. İşte Türkiye, burada tarihinin en büyük ihanet teşebbüsüyle karşı karşıya kaldık; 15 Temmuz. Asker elbisesi girmiş FETÖ mensubu teröristler, devletin namuslarına emanet ettiği namlularını milletimize çevirerek ülkeyi işgale kalkışmışlardır. Milletimizin canı pahasına verdiği bir mücadele ile, düşünün 29 gün sabahlara kadar bu millet 81 vilayette uyumadı. Bu neydi? Ülkesine, milletine sahip çıkmaktı. “Gece gündüz demeden uyumayacağım” dedi. Başarısızlığa uğrattığımız bu darbe girişimi, başka hiçbir şekilde elde edemeyeceğimiz dersler içermekteydi. FETÖ ile mücadelenin hızlandırılmaması durumunda başımıza neler gelebileceğini gördük. Birileri kalkmış “Öyle değildi, böyle değildi” diyor. Öyle veya böyle, takiyyenin bu kadar başarılı yapıldığı bir başka örgüt Türkiye’de yoktur. Bunlar kendilerini gayet iyi biliyor. Biz bu aşamada kalkıp da şöyle dedi, böyle dedi diye bakamayız. Zaman zaman arkadaşlarıma söylüyorum, önünüze gelip gözyaşı dökenler de olabilir. Ben şuna inanıyorum “Acırsak, acınası hale geliriz.”

‘SURİYE’DE HATTA IRAK’TA YENİ BİR DÖNEMİN ADIMLARI ATILACAK’

“Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye’de başarılı operasyonlar yürüttük. Oralardan DEAŞ atılmıştır. Şimdi sırada Mümbiç ve bildiğiniz gibi Rakka var. Burada hedef, başta ABD olmak üzere koalisyon güçleriyle neler yapabiliriz? Yarın günübirlik bir Rusya ziyaretimiz var. Yarın bunları Putin ile konuşacağız. 16’sında da ABD seyahatimiz var. Orada da bütün bunları görüşeceğiz. İnşallah yeni bir süreci başlatabilirsek, Suriye’de hatta Irak’ta yeni bir dönemin adımları atılmış olacak.”

‘YÜZDE 48.6 CHP OYU DEĞİLDİR’

“Anayasa değişikliğine “evet” diyerek bu tarihi dönüşüme katkı veren 25 milyon vatandaşıma şükranlarımı sunuyorum. “Hayır” diyenlere de demokratik haklarını kullanma younda gayret sarf ettikleri için teşekkür ediyorum. Bizim onlara şükranlarımız, herhalde onların da “evet” diyenlere şükranlarını gerektirir. Yüzde 51.4 bir AK Parti oyu değildir. Ama şunu da söyleyeyim, yüzde 48.6 da bir CHP oyu değildir.”

‘BU PARTİYE SIRTINI DÖNÜP DE İFLAH OLAN KİMSE GÖRÜLMEMİŞTİR’

” Bu ağır yükü çekemeyen, onları ademe takdir ediyor. Değerlendirmesini millete bırakıyoruz. Bu partiye sırtını dönüp de iflah olan kimse görülmemiştir.

İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızda saflarımızı sıkılaştıracağız. Kaydedecek zamanımız yok. 2019’a kadar geçecek süreyi iyi değerlendirmemiz lazım. ”

İlerihaber

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_6u1d63mlv9jrb71ngg1lukari1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0