Okumagrubu

“Dans Görsel Bir Sanattır”

0 40

Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Sanat Okulu bahar dönemi etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz günlerde ‘Dans Gecesi’ etkinliğini düzenledi.

Sunuculuğunu Erdoğan Eğmen’in yaptığı etkinlik Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Sanat Okulu Konferans Salonu’nda gerçekleşti.Küçük ve büyük yaştan insanların ilgi gösterdiği etkinlikte Salsa, bachata, tango, modern dans, lirik ve zumba gibi danslar sahnelendi.

Derya Uz’un eğitimiyle gerçekleştirilen dans gösterimi yoğun ilgi gördü. Dans ekibine kayıt yapanların liseliler, üniversiteliler ve çalışanların olduğunu belirten dans ekibinin üyesi üniversite  öğrencisi Ferşit Güngör, “Sahneye çıkmanın çok farklı olduğunu ve dans biraz daha görsel bir sanat olduğu için bir yandan seyirciyi tatmin edebilir miyim kaygısını getirirken, diğer yandan da yaptığın şeylerin alkış aldığını duyunca işte o zaman emeklerinin karşılığını almış oluyorsun” dedi.

Dans etmekten zevk aldığını ifade eden Güngör,” Sahneye çıkmak dışında dans etmek inanılmaz zevk aldığım bir şey. Hiçbir şey düşünmeden sadece ona odaklanıp diğer her şeyden bir süreliğine uzaklaşıyorum.”şeklinde konuştu.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.