Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_0021gs3n9bal821dkps582sf02, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
Anne Özakça: Bir Anneden Direnişçi Yarattınız, Ellerinize Sağlık – Okumagrubu
Okumagrubu

Anne Özakça: Bir Anneden Direnişçi Yarattınız, Ellerinize Sağlık

0 13

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ın kaldığı ev basılarak gözaltına alınmalarının ardından Yüksel’de toplananlar arasına Özakça’nın annesi de katıldı. Anne Özakça, “Oglumun yerini devralmaya geldim. Beni kimse kaldıramaz. Onun bir kılına zarar gelsin yakacağım adliyeyi” haykırışlarıyla alana geldi.

 

Yorgun ve bitkin olmasına karşın tepkisini dile getiren Sultan Özakça çocuklarının 6 aydır işlerini istediklerini, bunun suç olmadığını ama bundan suç yaratılmaya çalışıldığını söyleyerek isyan etti.

Daha önce de iki kez yine gözaltına alındıklarını hatırlatan anne Sultan Özakça “işini istemek, direnmek teröristlikse ben de teröristim. Beni de alsınlar” diyerek, çocukları serbest bırakılana kadar alandan ayrılmayacağını söyledi.

Sultan Özakça şöyle konuştu:

“Gecenin birbuçuğunda kapıyı kırarak geldiler. Zorla içeri girdiler. Bize bir belge gösterdiler savcılıktan arama emri, tutuklama emri diye. Okudu avukat Ayşegül. Yapmayın dediler açlık grevinde bu çocuklar.
Bu arayışları 3. sefer.
Birşey çıkartamayacaklar elbette. Ama çocuklarımız için her dakika önemli.
Savcıyı arayın dedik. Savcıyı arattıramadık. Evi didik didik aradılar. İki tane kitap aldılar. Savcıyı inadına aramadılar. Biz yarın getiririz çocuklarımızı dedik dinletemedik. Nereye götürdüğünüz belli değil dedik. TEM’e dediler.
Esra’yı çok kötü aldılar. Sürükleyerek çığlıklarla gitti. Zaten direnmeye hali yoktu çocuklarımızın. Karga tulumba götürdüler. Nuriye’nin hiç hali yoktu bağırdı, direndi yine de götürdüler çocuklarımızı.
Sağlıkları önemli benim için.
Şimdi de ben devraldım gelsin beni de alsınlar götürsünler. Direnmek teröristlikse hepimiz teröristiz. İşini ekmeğini istemek teröristlikse ben de bir teröristim. Savcı karar çıkartsın bizi de alsınlar.”

“Bu çocuklar işlerini istiyorlar. Bu 3. baskın. İki kere alındı bırakıldı. Hiçbir şey yok. Araştırdıklarında önce sizin ceplerinizi aramak lazım, sonra eve almak lazım. Ne bilelim sizin birşey koymayacağınızı dedim. Gözüm hep üstlerindeydi.
Suç, delil hiçbir şey yok ama siz yaratırsanız başka dedim.”

Sultan Özakça direnişin hep yanında olacağını belirterek, oğlumun yeşil parkasını giydim, onunla direniyorum dedi. Özakça “Bir anneden direnişçi yarattınız, elinize sağlık” dedi.

Kaynak: Direnisteyiz5.org

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_0021gs3n9bal821dkps582sf02, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0