Okumagrubu

OkumaGrubu’ndan ”Adalet” Yürüyüşüne Çağrı

0 32

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından yarın Ankara’dan İstanbul’a yürüyeceklerini söyledi. Yürüyüşün ne kadar süreceğini bilmediğini ve artık bıçağın kemiğe dayandığını belirten Kılıçdaroğlu, Adaletin sağlanması için Ankara’dan başlayarak Maltepe cezaevine kadar yürüyeceğini açıkladı. OkumaGrubu da açıklamanın ardından  yürüyüşe destek vereceklerini ve toplumu birleşik mücadeleye davet ettiklerini belirten  bir açıklama yayınladı.

OkumaGrubu’nun yayınlamış olduğu açıklama;

 

”Türkiye Cumhuriyetinde Adaletin fiili olarak işlemediği, tek adamlığın referandum dayatması ile de birlikte halk üzerinde hakimiyet kurma çabalarının tahammül sınırlarını aştığı dönem içerisindeyiz. Kıdem tazminatları, emek gaspı, katliamlar ve türlü zorbalıklar altında hayatımızı sürdürmeye çalışmaktayız. OkumaGrubu bu olarak bu sürece boyun eğmemekte kararlıyız. Baskıcı rejimin karşısında, ilerici ve kamucu tüm eylem birlikteliklerinde tüm gövdemiz ile birlikte yer almayı bir görev addediyoruz.

Kılıçdaroğlu’nun ‘’adalet’’ için Ankara’dan başlatacağı yürüyüşe ilişkin çağrısına katılım göstereceğimizi  kamuoyuna duyuruyoruz. Yürüyüşe katılımımızdaki Adalet kıstasımız ‘Enis Berberoğlu’nun özgürlüğü’ ile sınırlı değildir, Akp iktidarı boyunca katledilen gençlerimiz, işçilerimiz ve çalınan emeklerimiz için alanlarda olacağız. OHAL koşulları ile halkımızın üzerinde daraltılan çemberi kırmanın ve baskıcı rejimi dağıtmanın temel unsurunun tüm ilerici ve kamucu güçlerin birlikte oluşturacağı birleşik mücadele zemininde olduğunu görüyoruz. Tüm dostlarımızı ortak mücadeleye davet ediyoruz !

Yaşasın Birleşik Mücadelemiz, Kahrolsun Faşizm ! ”

Leave A Reply

Your email address will not be published.