Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_ghn0j37antp9on7fovpmnadjm7, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
Polis, Veli Saçılık’ın Ampute Olan Omuzunu Kırdı – Okumagrubu
Okumagrubu

Polis, Veli Saçılık’ın Ampute Olan Omuzunu Kırdı

0 18

Hayata Dönüş operasyonunda kolunu kaybeden Veli Saçılık, Yüksel’de yaptığı eylem sırasında ampute olan omzunun polis tarafından kırıldığını söyledi.

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudaki görevinden de ihraç edilen Veli Saçılık, 237 gündür Yüksel Caddesi’nde “İşimi geri istiyorum” eylemi yapıyor.

Ankara Yüksel’de akşam saatlerinde Veli Saçılık’la birlikte kamudaki görevlerinden ihraç edilenlen ve basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis saldırdı.Saçılık, müdahale 7 kişinin gözaltına alındığını duyururken ampute olan omzunun polis tarafından kırıldığını duyurdu.

Saçılık Twitter hesabından paylaştığı mesajda, yedi kişinin gözaltına alındığı polis saldırısında ampute olan sağ omzunun kırıldığını duyurdu.

 Saçılık Ampute olan omzum polis tarafından kırıldı. Şu an röntgen sonucunu aldım. Direniş daima” diye yazdı.

 

 ” Omuz düzelir, Nuriye ve Semih’in hayatı söz konusu”

İbni Sina Hastanesi Acil Serivisi önünde açıklama yapan Veli Saçılık şunları kaydetti:

“Polis 3-4 gündür saldırmıyordu. Birden çok sert saldırdılar. Yüzüme gaz sıktılar. Elimle gaz sıkmamaları için polisin önünü kapattığımda birisi kolumu çekip omzumun üzerine düşürdü beni. Ne olduğunu anlayamadım ama köprücük kemiğim kırılmış. Ben hastaneye giderken de 12 arkadaşımızı gözaltına almışlar.

Biz orada barışçıl bir eylem yapıyoruz. İşimizi geri istiyoruz. Onlar bir heykeli esir aldılar. Nuriye ve Semih’in ismini her yerde yasaklamak istiyorlar. Biz de barikat nerdeyse oraya gidip Nuriye ve Semih diyorlar. Bundan dolayı çok saldırıyorlar. Annemi yerde sürüklediler, bana yapmadıkları işgenceyi bırakmadılar. Ama 237 gündür oradayız. Kopmadığımızı anlayamadılar. Yarın ben yine orada olurum omzuma rağmen. Omuz düzelir ama Nuriye ve Semih’in hayatı söz konusu. 117 gündür açlar.İşlerini istiyorlar. Hükümetten hocalarımızı derhal işe almalarını istiyoruz. Bu zulüme de son versinler. Bizi bastırmak istiyorlar. Biz çok haklıyız. Onların yalanlarına karnımız tok. Bizim karnımız adalete aç. Adalet için mücadele etmeye davam edeceğiz.”

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_ghn0j37antp9on7fovpmnadjm7, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0