Okumagrubu

İzmir Atatürk Lisesi Bilal Erdoğan’ın Vakfı TÜGVA Devredildi

0 15

İzmir Atatürk Lisesi derslikleri Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜGVA tahsis edildi. Okulun Mezunlar derneği yaptığı açıklamayla duruma tepki göstererek, “Bazı basın kuruluşlarında ve sosyal medyada paylaşıldığı ve iddia edildiği şekliyle laik ve demokratik eğitim sistemimize aykırı, okulumuzun kapısında adını taşıdığımız, sınıflarında ve ruhunda gururla yaşattığımız Atatürk ilke ve inkılaplarını hiçe sayan, tarihi boyunca kuvayı milliyecilerin, devrimcilerin yetiştiği bir ilim ve irfan yuvasında böylesi bir faaliyeti her ne şartta olursa olsun kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir” dedi.

 1888 yılında kurulan İzmir’in en köklü okullarından İzmir Atatürk Lisesi’nin derslikleri, Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) tahsis edildi.

Olaya tepki gösteren İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği ise yaptığı açıklamayla duruma tepki gösterdi. Mezunlar derneğinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bazı basın kuruluşlarında ve sosyal medyada paylaşıldığı ve iddia edildiği şekliyle laik ve demokratik eğitim sistemimize aykırı, okulumuzun kapısında adını taşıdığımız, sınıflarında ve ruhunda gururla yaşattığımız Atatürk ilke ve inkılaplarını hiçe sayan, tarihi boyunca kuvayı milliyecilerin, devrimcilerin yetiştiği bir ilim ve irfan yuvasında böylesi bir faaliyeti her ne şartta olursa olsun kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir. Konu ile ilgili yasal çerçeveler dahilinde tüm girişimler gerçekleştirilecek ve tüm mezunlarımız bilgilendirilecektir.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.