Okumagrubu

Ankara Valiliği’nden Nuriye ve Semih Yasağı: 1 Ay Eylemler Yasak

0 24

Ankara Valiliği, il genelinde 1 ay boyunca her türlü eylem yapılması yasakladığını duyurdu.

Ankara Valiliği, il genelinde park, bahçe ve umuma açık alanlarda 2017 Ekim ayı boyunca açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser vb. toplu etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “OHAL kapsamında çıkarılan KHK’larla görevlerinden ihraç edilen, işe geri dönme talebiyle açlık grevi yaptıkları sırada gözaltına alınan ve tutuklanan DHKP-C Kamu Emekçileri Cephesi (KEC) mensubu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek, tutuklanmalarını protesto etmek amacıyla 24 saat esasına göre ilimizin muhtelif yerlerinde, parklarında açlık grevi veya oturma eylemi düzenleneceğine dair istihbarat alınmıştır. Bu tür eylemlerin, vatandaşların parkları yoğun olarak tercih etmeleri nedeniyle çevreye rahatsızlık verebileceği; DEAŞ terör örgütü vb. örgütlerin katılımcılar ve vatandaşlara yönelik olarak eylem yapabileceği, böylelikle kamu güvenliğini tehlikeye düşürebileceği değerlendirilmektedir” denildi.

Ankara Valiliği’nin açıklamasında, tutuklu olmalarına rağmen açlık grevi eylemindeki eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın serbest bırakılması amaçlı olası toplumsal eylemlerin hedef alınması dikkat çekti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.