Okumagrubu

OKUMAGRUBU:Çekin Kanlı Ellerinizi Çocuklarımızdan!

0 38

Faşist gerici yobaz zihniyetin yaktığı ateş ,bir kıvılcım gibi yayılıyor;işçinin, kadınların çocukların üzerine..
Ensar’ın hesabını vermeden şimdi de gerici tarikatların elinde çocuklar bilimden, özgürlükten yoksun büyütülüyor.Kanlı ellerinizi de kirli zehirli beyinlerinizi de çocuklardan uzak tutun.
Dünün hesabını vermeden bugün katliamlarınıza bir yenisini ekliyorsunuz.Sizi besleyip yoksul emekçi halkın üzerine salanları da biliyoruz.Katilleri de destekleyicilerini de biliyoruz.
Bugün ki yangın Edirne’ den Kars’ a tüm yürekleri yakıyor..Adana Aladağ’da ortaokul ve lise öğrencilerinin kaldığı yurt yangınında hayatını kaybeden Cennet Karataş adındaki 5. sınıf öğrencisi çocuğun Belediye işçisi baba haykırıyor;“Köyde okul yoktu. Aladağ’da başladı. Tek yurttu burası. Eleştirme şansımız da yoktu ki. Başka seçeneğimiz yoktu. Mecburduk. Ücretsiz kalıyordu.”
İşte yoksul sefil ve mecbur bıraktıran bu AKP’ nin dayattığı düzen hayatlarımızı mahvetmeye devam ediyor.İnkar yalan politikalarında geç kalmadan;sorumlularını kayırıyor;tıpkı Ensar’ da yaptığı gibi…
11 çocuğa mezar olan yurt, Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliğine’ne aykırı… Yönetmeliğe göre, özel yurtlar sadece lise ve üniversiteli öğrenciler için açılabiliyor… Bu yurtta hayatını kaybeden çocuklar ise ortaokul öğrencileriydi…Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, yangın merdiveni kapısının kilitli olmadığı iddiasında buluna dursun;yangından yaralı kurtulan çocuklar, yangın merdivenleri kilitli olduğu için kaçamadıklarını, pencereden atlayarak kurtulduklarını söylüyor.
Memleketimizde gerici eğitim ,tarikat yurtları,faşist yobaz iktidar istemiyoruz.Yetmedi mi öldüğümüz yetmedi mi katlettiğiniz!
Nerede;acı ölüm katliam varsa orada sizin kanlı elleriniz, taş yüreğiniz,kirlenmiş beyniniz var…!

OKUMAGRUBU

Leave A Reply

Your email address will not be published.