Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_v9dpjji519rhokomkh5tq6lfc6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
Yeğenine Tecavüz Eden İmam: Rızam Dışında Benimle Olmuş – Okumagrubu
Okumagrubu

Yeğenine Tecavüz Eden İmam: Rızam Dışında Benimle Olmuş

0 25

Muş’un Malazgirt ilçesinde görev yapan 41 yaşındaki imam, 23 yaşındaki yeğenine tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklandı. Sanık kendisini “Ben farkında olmadan pantolonumu sıyırarak rızam dışında cinsel ilişkiye girmiş” diyerek savundu.

Erzurum’da yaşayan 23 yaşındaki genç kadın, 31 Temmuz’da savcılığa gelerek 41 yaşındaki imam dayısı A.İ.’nin kendisine 2016’da tecavüz ettiğini söyledi.

Dilekçesinde durumu anlatan kadın, tehditler nedeniyle olaydan kimseye bahsedemediğini, 9 Mayıs’ta da tecavüz sonucu bir doğum yaptığını kaydetti.

Kadın, dayısının anneannesiyle birlikte yaşadığı evine gittiğini, burada tecavüzden sonra “Bu yaşadıklarını kimseye anlatmayacaksın. Anlatırsan seni öldürürüm, yaşatmam. Zaten kimse sana inanmaz ben imam olduğum için herkes bana inanacaktır. En sonunda sen suçlu çıkarsın” diye tehdit edildiğini aktardı.

ÇOCUĞUN KENDİSİNDEN OLDUĞU DNA TESTİYLE KANITLANDI

Kadın şöyle devam etti: “Malazgirt’ten sürekli Erzurum’a gelip benimle yalnız kaldığında şikayet etmemen konusunda tehditlerine devam etti. Hareketlerim ve duygusal durumum nedeniyle ailem sebebini sormaya başladı. Dayanamayıp anneme ve ablama anlattım. Hastaneye gittik ve altı aylık hamile olduğumu öğrendim. Yasal süreyi geçirdiğimiz için kürtaj olamadım. Mayıs ayında doğum yaptım ve bebeği Sevgi Evleri Çocuk Yurdu’na bıraktım. Öz dayımdan şikayetçiyim ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.”

Bu süreçte A.İ. müftülükten istifa etti. Ardından telefonunu kapattı, ortadan kayboldu. Ancak polis A.İ.’yi Elazığ’da yakalayarak Erzurum’a getirdi. Yapılan DNA testinde çocuğun A.İ.’den olduğu kanıtlandı.

“Asıl ben ondan şikayetçiyim”
Ablasının kendisini şikayet ettiğini öğrenince Diyanet İşleri’ndeki görevinden kurumunun zarar görmemesi için istifa ederek ayrıldığını söyleyen A.İ., yeğeninin iddialarının asılsız olduğunu öne sürdü.

Yeğeni ile aralarında gönül ilişkisi olduğunu iddia eden A.İ. kendini şöyle savundu:
“Anneme ait köye tek başıma gittim. Eşim yanımda değildi. Akşam saatlerinde uyumak için odalardan birine gittim. Uyurken kendisi odama girmiş. Ben farkında olmadan pantolonumu sıyırarak rızam dışında cinsel ilişkiye girmiş. Uykulu olduğum için olayın nasıl gerçekleştiğini hatırlamıyorum. Amacım, kaçmak değildi. Çok kızgın olduğumdan kimseyle görüşmemek içim telefonumu kapattım. Suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Kendisi kaldığım odaya gelerek rızam dışında benimle cinsel ilişkiye girmiştir. Asıl ben ondan şikayetçiyim.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_v9dpjji519rhokomkh5tq6lfc6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0