Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_n5chuoinrjjc3p9qfqt33hu5m2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
Demirtaş’ın Davası Güvenlik Gerekçesiyle Diyarbakır’dan Alındı – Okumagrubu
Okumagrubu

Demirtaş’ın Davası Güvenlik Gerekçesiyle Diyarbakır’dan Alındı

0 25

HDP’nin tutuklu Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davanın, ‘güvenlik’ gerekçesiyle başka şehre nakli için Adalet Bakanlığına gönderilmesine karar verildi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu olan Demirtaş hakkında 9 Eylül 2015’te Diyarbakır’da yaptığı bir konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 1 yıldan 4 yıl kadar hapis istemiyle açılan davanın duruşması 4. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Mahkeme, 13 Ekim’de dava dosyası üzerinde yaptığı inceleme sonucunda Demirtaş’ın mahkemeye getirilmesi yönündeki kararın yerine getirilmediğinin görüldüğünü belirterek, Demirtaş’ın mahkemeye getirilmesi yönündeki ara kararı kaldırdı.

Mahkeme, davanın Diyarbakır’da görülmesinin ‘kamu güvenliği açısından yakın tehlike oluşturacağını’ belirterek, davanın başka bir ile nakledilmesi için Adalet Bakanlığına gönderdi.

Mahkeme, davanın nakil talebi sonuçlandıktan sonra Demirtaş’ın mahkeme bizzat getirilmesi yönündeki talebinin değerlendirilmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca, duruşmada gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması için de Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasına karar verdi.(İHA)

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_n5chuoinrjjc3p9qfqt33hu5m2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0