Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_knuess5c2dvglqtnrjqje6c0s6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
DeAndre Jordan İçin Olası Takas Teklifleri – Okumagrubu
Okumagrubu

DeAndre Jordan İçin Olası Takas Teklifleri

0 31

Los Angeles Clippers, bir krizin eşiğinde olabilir.

Uzatma dakikaları ile tamamlanan Lakers karşılaşması sonrasında sakatlanan Blake Griffin’in iyileşmesi 2 aylık  bir süreyi bulacağı açıklandı. Clippers takımı muhtemel ilk beş oyuncularının dördünü sakatlık sebebi ile kaybetmiş durumda. Beşinci oyuncularını da farklı bir sebepten dolayı hesaplarından çıkartmak zorunda kalabilirler.

3 defa All-Star seçilen DeAndre Jordan,sözleşmesindeki çıkış hakkını kullanarak,  2018-19 sezonunda Free Agent oyuncular arasına katılabilir.  Clippers, DeAndre Jordan’ı hiçbir kazanımı olmadan kaybedebilir yada DeAndre için teklifleri değerlendirerek kadro derinliği, uzun vadede başarı hedefi ile kadro yapılanmasını sağlayabileceği alternatif yapılanmalar üretebilir.

Nba.com’dan David Aldridge duyumları da lig içerisinde güçlü takas dedikodularının ve ilgilenebilecek takımlarının isimlerinin yayılmaya başladığı yönünde. Merkez oyuncularının bugün NBA içerisinde takım değiştirmeleri çok da kolay değil. Jordan’ın atlet yapısı ve yeteneği lig içerisinde bazı takımların ilgisini çekmekte, bu takımlar içerisinden Clippers takımını da ikna edebileceğini düşündüğümüz beş takas paketini derledik.

  1. Phoenix Suns; Phoenix Suns, DeAndre Jordan’a karşılık  Greg Monroe ve 2018 korumalı 1.tur draft picki (Milwaukee) karşılığında Clippers takımını ikna edebilir.

Bu Takas paketi de aynı zamanda Los Angeles takımı için adil bir takas teklifi beklememelerinin mesajını da taşımakta aynı zamanda. Aynı zamanda lig içerisindeki kısıtlı pazarda, Andre yetenekleri bir fırsat. Farklı bir yönden yaklaştığımızda da 30 yaşlarına yaklaşıyor olması sezonun bir kısmını kapsayan sözleşmesini de pahalı kılmakta.Bu yüzden herhangi bir teklif de eşzamanlı kötü bir uzun vade planını içermekte.

Phoenix daha derli toplu bir yapıya kavuşabilir, TJ Warren ve Devin Booker yanına DeAndre Jordan gibi bir isimi eklediği takdirde. Bu da tüm boşlukları doldurarak Jordan göze batan bir iyileştirme paketi olacak demek değildir. Suns ekibi 5.sıra seçimleri olan Alex Len,  Tyson Chandler ve Alan Williams sahip olmalarına rağmen lig için oldukça yetersiz bir pota altına sahipler. Merkez rotasyonundan buldukları sayılarda 23. ve  bloklarda 22. Sıradalar.

  1. Washington Wizards; Wizards, Marcin Gortat, Kelly Oubre, Jason Smith ve Lotarya korumalı 1. Tur draft seçimi ile DeAndre Jordan için Clippers takımını ikna edebilir. Saha içersini kafamızda canlandırdığımızda Jordan ile Wall ikilisinin Alley oops’ları takıma büyük bir dinamizm ekleyebilir. Özellik Chris Paul takımdan ayrıldıktan sonra Jordan’ın takıma karşı değişen tavrını değerlendirecek olursak, beklentisi içerisinde olduğu oyun kurucu ile aynı takımda olma fırsatı olduğunu da düşünebiliriz.

Gortat şu an için yeterli seviyede görünebilir fakat DeAndre atletizmi kıyaslandığında daha farklı bir seviyede. Jordan daha geniş bir mesafede Pick and Roll oyuncusu ve Gortattan dört yaş daha genç.

  1. Milwaukee Bucks; Bucks takımının olası bir Malcolm Brogdon, John Henson ve Mirza Teletovic teklifi DeAndre Jordan için cazip görülebilir.

Giannis’in yükselen form grafiği Milwaukee takımını uzun bir aradan sonra play off potasında ve etkili bir sınıfa yükseltmiş durumda. Takımın mevcut düzeni içerisinde pota altından gelen agresif hücumlara karşı savunmasının yetersiz olduğu çok belirgin durumda. Lig içerisinde Rebound sayıları ile 26. Sıradalar, merkez oyuncuları arasında 7-8 rebound rakamlarına ulaşan bir oyuncu bulmakta zorlanmaktalar. Jordan birkaç yıl boyunca Bucks takımına  bu anlamda sınıf atlatabilir.

Jabari Parker’ın sakatlığı atlarak parkelere geri dönünceye kadar geçen sürede, takımı daha az güvendikleri bir oyuncuya emanet etmek Bucks için zor da olacaktır. Bu durum için dahi Jordan, cazip bir alternatif ve Giannis ile Jordan ikilisinin yaratacağı atletizmi sahada seyretmek heyecan verici olabilir.

  1. Dallas Mavericks; Yogi Ferrel, Wesley Matthews, Nerlens Noel ve 2019 2.tur seçimi (Golden State)  karşılığında Clippers takımı DeAndre Jordan’dan vazgeçmeye tercih edilebilir.

Diğer tercihlere göre değerlendirdiğimizde olasılığı bir nebze daha düşük bir takas olarak görüntülenmekte olsa da Dallas’ın bu teklife mutlak rağbet göstereceği aşikar.

Rick Carlise kadrosunu özellikle savunma bölümünde fiziksel olarak geliştirmeli.

  1. Cleveland Cavaliers; Iman Shumpert, Tristan Thompson ve 2018 birinci tur seçimi Cavs ekibinin Jordan için sunabileceği cazip teklifi olacaktır.

Cavs ekibinin sezon başlangıcında aldığı sürpriz yenilgileri ve galibiyetsiz serilerinin ortaya çıkartığı zayıf noktaları, ilk etapta takımın Play off odaklılığı olarak yorumlansa da bir savunma zafiyetini de göz önüne sermekte.

Isaiah Thomas sakatlığından sonra takıma dönmesi de bu savunma gediğini azaltacak bir gelişme değil.  Lig savunma performansı açısında 25. Sıradaki görüntüsünü Cavs hedeflerine ulaşmak için mutlaka arttırmalı. Cavs hücumları bir merkez oyuncu çevresinde 4 çizgi oyuncusu ile gelişmekte ve buradaki merkez oyuncu pekala Jordan olabilir. Jordan Atletizmi ve rebound yetenekleri çember savunmasına seviye atlatacaktır.

Bu yazı https://www.nbagunlukleri.com’dan alıntıdır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_knuess5c2dvglqtnrjqje6c0s6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0