Okumagrubu

HAZİRAN: “Canan Kaftancıoğlu Yalnız Değildir”

0 20

Birleşik HAZİRAN Hareketi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı görevine seçilen ve sonrasında hakkında soruşturma başlatılan Canan Kaftancıoğlu için bir dayanışma mesajı yayımladı.

Günlerdir yürütülen karalama kampanyasına ve Kaftancıoğlu hakkında başlatılan soruşturmaya dair Haziran tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kaftancıoğlu’na destek vurgusu yapıldı.

“Majestelerine uygun bir muhalefet isteyen iktidar bloğu kaybetmiş, Canan’ın şahsında bu topraklarda kardeşçe, özgür ve eşit bir şekilde yaşanabileceğine inanan anlayış kazanmıştır. Öfkeleri, hep birlikte saldırmaları bundandır. Ancak bilinmelidir ki Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir” cümlelerinin yer aldığı yazılı açıklama şöyle:

“AKP trolleri, havuz medyası ve karanlık Aydınlıkçılar bir kez daha aynı noktada buluştu.

Karalama kampanyasının hedefinde, CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu var.

Canan Kaftancıoğlu sol değerlere inanan, hayatını hak mücadelelerine, faili meçhul cinayetlerin açığa çıkartılmasına adamış bir siyasetçidir.

Ne yapılmak istendiğinin farkındayız.

Majestelerine uygun bir muhalefet isteyen iktidar bloğu kaybetmiş, Canan’ın şahsında bu topraklarda kardeşçe, özgür ve eşit bir şekilde yaşanabileceğine inanan anlayış kazanmıştır. Öfkeleri, hep birlikte saldırmaları bundandır. Ancak bilinmelidir ki Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir.

Onu tanıyanlar, onunla birlikte hayatı paylaşanlar olarak yanında olduğumuzu bildirir, üstlenmiş olduğu zor görevde kendisine başarılar dileriz.”

Birleşik HAZİRAN Hareketi

Leave A Reply

Your email address will not be published.