Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_7sdro3qhchllco3mmm9j00ekr5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
“TSK Sivilleri Vuruyor” Diyen Spikere Soruşturma – Okumagrubu
Okumagrubu

“TSK Sivilleri Vuruyor” Diyen Spikere Soruşturma

0 23

Türkiye’nin ÖSO ile birlikte Afrin’e başlattığı harekatın dokuzuncu gününde TRT ekranlarından ‘sehven’ olduğu açıklanan bir yayın yapıldı.

TRT Haber spikeri Tuğba Dalkılıç, canlı yayında iki kez, TSK’nın sivilleri hedef aldığını söyledi. Dalkılıç daha sonra Twitter üzerinden hata yaptığını söyleyerek özür diledi.

TRT Haber’den konuya ilişkin yapılan açıklamada ise spiker hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Afrin’deki Burseya Dağı’nın TSK ve ÖSO güçlerince alınmak üzere olduğunu söylediği sırada yapılan canlı yayında, spiker Tuğba Dalkılıç şunları söyledi:

“Muhabirlerimiz çok önemli bilgiler verdi. Mesela az önce Bülent Çulcuoğlu hemen çatışmaların yaşandığı bölgeden dedi ki, ‘TSK, sivillere işte bu noktadan saldırıyordu.’”

Bugün TRT Haber ekranlarında yaptığım canlı yayın sırasınsa “terör örgütü PKK Burseya tepesinden sivilleri vuruyor” diyecekken sehven TSK dedim. Tamamen yayın heyecanıyla yapılmış bir hataydı. Kamuoyundan çok özür diliyorum.

TRT HABER: SPİKERİMİZ HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

TRT Haber’den konuya dair yapılan açıklama şöyle:

“28.01.2018 tarihinde (bugün) Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ÖSO ile birlikte Zeytin Dalı harekâtı çerçevesinde Burseya Dağı’nı ele geçirmek için başlattığı operasyon TRT Haber kanalında başarılı bir şekilde izleyicilerimize ulaştırılmıştır. Operasyonun yapıldığı Burseya Dağı’ndan canlı görüntülerle aktarılan yayın sırasında ekranda olan spikerimiz, bağlantı yaptığı muhabirimiz Bülent Çulcuoğlu’nun ifadelerini canlı yayının vermiş olduğu heyecanla yanlış aktarmıştır. Bu istenmeyen bir canlı yayın kazasıdır.

Yaşanan bu üzücü hatanın ardından spikerimiz derhal ekrandan çekilmiş, yerine yeni bir arkadaşımız görevlendirilmiştir. Ayrıca söz konusu spikerimiz hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurur ve yaşanan bu hata nedeniyle özür dileriz.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_7sdro3qhchllco3mmm9j00ekr5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0