Okumagrubu

Furkan Vakfına Operasyon: Alparslan Kuytul Gözaltına Alındı

0 28

Adana’da polisler, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik operasyon düzenledi. Polisin vakfın genel merkezi ve yöneticilerinin evlerinde aramaları sürerken, 20 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik operasyon düzenledi. Polisler, vakfın genel merkezi ve yöneticilerinin evlerine sabahın ilk saatlerinde baskın yaptı. Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM), Çevik Kuvvet ve Özel Harekat şubelerinden polislerin de katıldığı baskında, demir kapılar, koçbaşlarıyla kırıldı.

Vakfın genel merkezi, yöneticilerin evleri ve vakfa bağlı kuruluşlarda polislerin araması devam ederken, 20 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Operasyonda vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı.

Furkan Vakfı olarak bilinen ve Alparslan Kuytul’un yönettiği Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, AKP karşıtlığıyla biliniyor. Kuytul, AKP’yi “Zulümle Kalkınma Partisi” olarak tanımlamıştı. Kuytul, Afrin operasyonuna da karşı çıkmıştı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.