Okumagrubu

Diyarbakır Kulp’a bağlı Koçkar köyünde HDP’li görevlilere engel

0 59

Diyarbakır’da Kulp’a bağlı Koçkar köyünün yolunu kapatan köy korucuları, HDP’li sandık görevlilerinin köye girmelerine engel oldu.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesine yaklaşık 30 km uzaklıkta olan Koçkar (Totana) köyünün yolunu kapatan köy korucuları, HDP’li 2 sandık görevlisinin köye girmesini engelledi.

AKP Kulp İlçe Başkanı Amil Yatçı’nın köyü olan Koçkar’ın girişindeki yolu kapatan köy korucuları, HDP’li sandık görevlilerine hakaret ederek köye girişlerini engelledi. Köye gitmeleri engellenen HDP’li sandık görevlileri köyün girişinde beklemeye devam ediyor.

Yaşanan bu olay üzerine HDP’li yetkililer durumu hemen İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bildirdi. Yapılan görüşmelerde yetkililer, korucularla görüşüldüğünü ve sandık görevlilerinin köye gidebileceklerini belirtti. Ancak halen HDP’li sandık görevlilerinin köye alınmadığı ve oy verme işleminin sürdüğü öğrenildi.

Kulp ilçesi, 2017 Başkanlık Referandumunda yüzde 59.5 oranında “Hayır” demişti. Koçkar köyünde ise yüzde 100 ‘Evet’ çıkması dikkat çekmişti. (Diyarbakır/MA)

Leave A Reply

Your email address will not be published.