Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_voh85j9m4orcmfvgiljn8oj3m4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
ODTÜ Mezuniyetinde Taşınan Pankartlara Soruşturma: 3 Gözaltı – Okumagrubu
Okumagrubu

ODTÜ Mezuniyetinde Taşınan Pankartlara Soruşturma: 3 Gözaltı

0 121

ODTÜ’de mezuniyet töreninde pankart açan öğrencilerden 3’ü gözaltına alındı. ODTÜ rektörlüğü yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

ODTÜ 2018 Diploma Töreni gerçekleşti. Törende, Rektör Mustafa Verşan Kök’ü protesto etmek isteyen öğrencilere Özel Güvenlik Birimi (ÖGB) saldırdı. Aileler ve öğrenciler duruma “Rektör istifa” sloganlarıyla tepki gösterdi. Ayrıca  taşınan pankarta ilişkin “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasından açılan soruşturma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı. ODTÜ Rektörlüğü mezuniyet töreninde yaşanan olaylara ilişkin olarak üzüntü duyduğunu ve tasvip etmediğini açıkladı. Öte yandan olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tüm pankartların inceleneceği ifade edildi.

https://youtu.be/jQE_izyOGMc

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“ODTÜ’de yapılan mezuniyet töreni sırasında cumhurbaşkanına hakaret içeren pankartı taşıyan kişiler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma başlatılmış ve üç kişi gözaltına alınmıştır.”

REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA

ODTÜ Rektörlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda her zaman başarıyla temsil eden ve ülkemizin gururu olan Üniversitemizin mezunlarının başarılarının aileleriyle birlikte coşkuyla kutlandığı ve hepimiz için özel bir yeri olan mezuniyet törenimizde yaşanan tatsız olaylardan dolayı üzüntü duyuyoruz ve yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

odtu-deki-pankartlara-sorusturma-3-gozalti-483948-1.odtu-deki-pankartlara-sorusturma-3-gozalti-483949-1.odtu-deki-pankartlara-sorusturma-3-gozalti-483950-1.odtu-deki-pankartlara-sorusturma-3-gozalti-483951-1.odtu-deki-pankartlara-sorusturma-3-gozalti-483952-1.odtu-deki-pankartlara-sorusturma-3-gozalti-483953-1.odtu-deki-pankartlara-sorusturma-3-gozalti-483954-1.odtu-deki-pankartlara-sorusturma-3-gozalti-483955-1.odtu-deki-pankartlara-sorusturma-3-gozalti-483956-1.

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_voh85j9m4orcmfvgiljn8oj3m4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0