Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_voh85j9m4orcmfvgiljn8oj3m4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
Çorlu’daki Tren Faciasında Ölü Sayısı Yükseldi – Okumagrubu
Okumagrubu

Çorlu’daki Tren Faciasında Ölü Sayısı Yükseldi

0 87

 

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi yakınlarında Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin beş vagonunun raylardan çıkıp devrilmesi sonucu bu sabah yapılan son açıklamaya göre 24 kişi hayatını kaybetti, 318 kişi de yaralandı. Kazanın hemen ardından AKP hükümeti jet hızıyla olaya ilişkin yayın yasağı getirmişti.

Kararın ardından siyasi parti, demokratik kitle örgütleri, gazeteciler, çeşitli toplumsal kesimler ve yurttaşlardan yağan tepki üzerine yasak bu sabah itibariyle kaldırıldı.
RTÜK tarafından, Tekirdağ’da meydana gelen tren kazasıyla ilgili alınan geçici yayın yasağının kaldırıldığı kaydedildi.

ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Çorlu’daki göz göre göre geldiği ortaya çıkan katliamla bir basın toplantısı düzenledi.

Akdağ 24 kişinin hayatını kaybettiğini, 194 yaralının ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edildiğini, 124 yaralının ise tedavilerinin sürdüğünü açıkladı. Bu açıklamaya göre kazada toplamda 318 yaralanın olduğu tespit edildi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan kazanın “aşırı yağışlar nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalmasından” kaynaklandığını öne sürdü.
Arslan “14:20 ile 15:10 arası yaklaşık 50 dakikalık süreçte metrekareye 32 kg yağmur düşmüş, bu da oradaki menfezde olağanüstü bir şişmeye neden olmuş, yağmurun raylar ile menfez arasındaki malzemeyi götürmesi sonucu boşluk oluşturmuştur. Bu boşluğun makinistler tarafından görülme şansı yok, lokomotif geçtikten sonra fark edildi” dedi.
Sabah 06.00 itibariyle arama kurtarma çalışmalarının sona erdiği açıklandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_voh85j9m4orcmfvgiljn8oj3m4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0