Okumagrubu

Cumartesi Anneleri’nden 700’üncü Hafta Çağrısı

0 21

Cumartesi Anneleri 1995 yılından bu yana kaybolan yakınlarının akıbetlerini sormak için her hafta bir araya geliyor. Cumartesi Anneleri’nin “Kayıplarımızı istiyoruz!” diye başlattıkları mücadele 25 Ağustos 2018’de 700. haftasına girecek.

Cumartesi Anneleri’nin sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıda şöyle denildi: “Güvenlik güçlerince gözaltına alındıktan sonra varlığı inkar edilen ve kendilerinden bir daha haber alınamayan insanların aileleri ile onları destekleyen insan hakları savunucuları, ‘Kayıplarımızı istiyoruz!’ diyerek barışçıl bir direniş başlattılar.

Her cumartesi saat 12.00’de İstanbul’un en işlek yeri olan Galatasaray Meydanı’nda yüzlerce kaybın fotoğrafını taşıyarak hakikat ve adalet talep eden seslerini yükselttiler.

Türkiye’nin en uzun erimli barışçıl protestosuna dönüşen cumartesi buluşmaları 25 Ağustos 2018 tarihinde 700. haftasına girecek; Cumartesi Anneleri 700 haftadır gözaltında kaybedilen evlatlarını ve adaleti arıyor olacaklar.

Onların her cumartesi Galatasaray’dan yükselen ‘Adaletsizliği kanıksamak da adaletsizliği üretmek kadar utanç vericidir; kanıksama, susma’ çağrısı herkesedir.

Sen de Cumartesi Anneleri’nin bu çağrısına ses vererek 25 Ağustos’ta Galatasaray’a gel”

Leave A Reply

Your email address will not be published.