Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_44jgegh7kfrfl0gu9h8r8vcs43, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
Binali Yıldırım: Sanki biz 3-4 gün oyalamak için pozisyon alıyoruz – Okumagrubu
Okumagrubu

Binali Yıldırım: Sanki biz 3-4 gün oyalamak için pozisyon alıyoruz

0 255

Ekrem İmamoğlu’nun “Mazbatamı verin” çağrısına dair konuşan Binali Yıldırım “Sanki biz 3-4 gün oyalamak için pozisyon alıyoruz” dedi.
Seçim gecesi oy sayımı sürerken “Kazandık” açıklaması yapan Binali Yıldırım, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun “Mazbatamı verin” çağrısına ilişkin “Sanki benim iki katım oy almış da biz 3-4 gün oyalamak için bir pozisyon alıyoruz” dedi.

Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Seçimler gerçekleşti ama konuşulmaya devam ediyor. Bu da doğal bir şey Anayasamızın 67. ve 79. maddeleri çok açık. ‘Seçimler, yargı denetiminde yapılır’ deniyor.

Seçimin düzen içinde yapılması yapma yaptırma görevi YSK’ya aittir. Seçim bitmiştir itiraz şikayet dönemi devam etmektedir. Bu ilk defa olan bir şey değil. Bugüne kadar bütün seçimlerde bu gerçekleşmiştir.

İlçe seçim kurullarında fedakarca çalışan memurlarımız parti görevlilerimiz var. Seçimin patronu YSK’dır. Seçimin sahibi ne Ekrem İmamoğlu ne de Binali Yııldırım’dır. Seçimin karar vericisi YSK’dır Sayın İmamoğlu’nun bunu görmesi ve kabul etmesi lazım.

Ben şimdi soruyorum sayım İmamoğlu elinde mazbatan var mı? O halde İBB Başkanı yazarak sağa sola gitmenin hava atmanın ne anlamı var.

İstanbul halkı kararını vermiştir ve bu karar YSK tarafından açıklanacaktır. Sorumsuzca davranmak toplumu germek ülkeye zarar verir. İstanbul’u idare edecek adayların daha sorumlu hareket etmesi beklenir. Gördüğüm kadarıyla bir sabırsızlık hali vardır. Sanki benim iki katım oy almış da biz 3-4 gün oyalamak için bir pozisyon alıyoruz.

Şiddetle kınıyorum ve İstanbul halkının bize oy versin vermesin her bir hemşerimin oyunun doğru yere gittiğin ortaya çıkarmak benim namus borcumdur.

Bu milletin sinirini bozmaya hakkınız yoktur. Bu millet siyasette birbirine rakip olabilir ama burayı bir Venezuela gibi bir havaya sokma isteyenlere karşı tek yumruk olur. Sokağı hareketlendireceğiz iması yapmaktan vazgeçin.

YSK’nın kararını bekleyeceksin. Kendisinden daha tecrübeli bir siyasetçi olarak benim kendisine önerim budur. Şu aşamada başka yollara başvurmak fevkalade rahatsız edicidir. CHP’ye de bir yararı yoktur.

Hukuk devleti herkese lazım. Hukukun içinde kalmayı sürekli vurgulayan Sayın Kılıçdaroğlu da ‘Neden bu süreç bu kadar uzadı’ gibi anlamsız laflar etmektedir.

Yarın iş bitti mazbatasını aldı ilk önce tebrik edecek olan benim. Ama tersi gerçekleşirse aynı davranışı kendisinden beklemem de hakkımdır.” (HABER MERKEZİ)

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_44jgegh7kfrfl0gu9h8r8vcs43, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0