Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_kovifk6em15ub0v3v3lhc67a11, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
Ankara Üniversitesi profesörü cinsel saldırı suçundan tutuklandı – Okumagrubu
Okumagrubu

Ankara Üniversitesi profesörü cinsel saldırı suçundan tutuklandı

0 15

Ankara Üniversitesinde öğretim üyesi H.B., kendisine ait özel klinikte hekim Ç.B.’ye cinsel saldırıda bulunduğu için tutuklandı.
Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde öğretim üyesi H.B., kendisine ait özel klinikte hekim Ç.B.’ye cinsel saldırıda bulunduğu için tutuklandı. Twitter’da fakülteyle ilgili çok sayıda taciz iddiası da gündeme geldi.

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde öğretim üyesi olan profesör H.B., 3 Nisan’da kendisine ait özel kliniğe gitti. Bu sırada klinikte 23 yaşındaki veteriner hekim Ç.B. nöbetçi hekim olarak bulunuyordu. İddiaya göre Ç.B.’den kendisine yemek hazırlamasını isteyen H.B. daha sonra mutfağa gelip alkol almayı önerdi. Veteriner Ç.B. bunu reddedince profesör tarafından önce fiziksel tacize maruz kaldı ardından darbedildi. Darbelerin etkisiyle bayılan Ç.B. cinsel saldırıya maruz kaldı.

ŞİKAYETTEN VAZGEÇİRMEYE ÇALIŞTILAR
Ç.B. kendine geldiğinde gözünü farklı bir odada açtı ve başında H.B.’nin ortağı S.D.’yi gördü. S.D. ise cinsel saldırıya uğrayan hekimden şikayetçi olmamasını istedi. Kızını merak edip arayan anneye ise “hasta müdahalesinde, size dönecek” denildi. Hastaneye gidip darp ve tecavüz raporu alan Ç.B., ardından polise giderek, H.B. ve S.D.’den şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan profesör kendini “bana komplu kuruldu, birlikte olmadım” diyerek savundu. Ancak hekimin aldığı raporlar bu beyanı çürüttü. İfadesine başvurulan jinekoloğun “H.B, beni arayıp ‘genç kız arkadaşımla fazla içki içtik, gece ne oldu hatırlamıyorum, biraz rahatsız’ sana getiriyorum” beyanı da profesör H.B.’yi ele verdi.

Şüpheli profesör tutuklanma istemiyle Nöbetçi Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakim Sezer Söylemez, şüpheli profesörün ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan tutuklanmasına karar verdi. Profesör H.B. tutuklanarak, cezaevine konuldu.

TWİTTER’DA GÜNDEM OLDU
Öte yandan Twitter’da “tecavüzcü profesör” diye açılan hashtag 6 Nisan’da trend topic oldu. Bu başlık altında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesiyle ilgili çok sayıda taciz iddiası gündeme getirildi. Cinsel saldırı zanlısı H.B.’nin daha önce de cinsel tacizde bulunduğu ancak bunun üzerinin örtüldüğü iddia edildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_kovifk6em15ub0v3v3lhc67a11, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0