Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_so3fg164hps6qeg2blffb11jv5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/okumagrubu/domains/okumagrubu.net/public_html/wp-content/plugins/wordpress-social-login/wp-social-login.php on line 64
YSK, AKP ve CHP’nin “Hatalı Mühür” İtirazını Kabul Etti: Oylar Geçerli Sayılacak – Okumagrubu
Okumagrubu

YSK, AKP ve CHP’nin “Hatalı Mühür” İtirazını Kabul Etti: Oylar Geçerli Sayılacak

0 15

AKP ve CHP, milletvekili seçimi mührü vurulan, mühürsüz olan veya birden fazla mühür basılan zarflardaki oyların geçerli sayılması için YSK’ye başvurmuştu. YSK, oyların geçerli sayılmasına karar verdi.

AKP ve CHP, AKP’nin itirazı sonucunda YSK’nin kararıyla yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, bazı zarflara yanlış mühür basıldığı, bazılarının mühürsüz olduğunu belirterek, bu oyların geçerli sayılması için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvurdu. YSK, her iki partinin YSK temsilcilerinin başvurusunu görüştü ve yanlış mühür basılan, mühürsüz olan veya birden fazla mühür basılan zarfların kullanıldığı oyların geçerli sayılmasına karar verdi.

AKP VE CHP BAŞVURMUŞTU

AKP’nin YSK Temsilcisi Recep Özel ile CHP’nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, YSK’ye birer dilekçe gönderdi.

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, değişik ilçelerde mühürlerin yanlış kullanılması nedeniyle bazı karışıklıklar yaşandığı belirtilen dilekçelerde, birçok ilçede zarflarda milletvekili genel seçiminden kalan mühürlerin kullanıldığı, bazı ilçelerde oy torbalarından mühürsüz zarfların çıktığı, bazı zarflarda ise mürekkebin diğer tarafa da geçmesi nedeniyle ikiden fazla mührün bulunduğunun tespit edildiği bildirildi.

AKP’nin temsilcisi Recep Özel, dilekçesinde bu yanlışlıkların seçmen iradesini sakatlayan durumlar olmadığını, bu durumdaki zarfların ve bunlarla kullanılan oyların geçerli sayılması gerektiğini kaydetti.

Hadimi Yakupoğlu da bu durumların seçmen iradesini sakatlamadığını ifade ederek, böyle olan zarfların ve kullanılan oyların geçerli sayılmasını talep etti.

YSK: OYLAR GEÇERLİ SAYILACAK

YSK, yanlış mühür basılan, mühürsüz olan veya birden fazla mühür basılan zarfların kullanıldığı oyların geçerli sayılmasına karar verdi(aa)

Leave A Reply

Your email address will not be published.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_so3fg164hps6qeg2blffb11jv5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0