Okumagrubu

Çorlu Tren Katliamı Davası 2. Gününde

0 3

Çorlu tren katliamı davası, dün geç saatlere kadar devam eden sanık savunmalarının ardından bugün mağdur ailelerin ve avukatların beyanları ile devam ediyor.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, 25 kişinin öldüğü, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili davanın ikinci duruşmasına Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde devam ediliyor.

Dün başlayan duruşmada TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14. Demiryolu Bakım Müdürlüğü’nde Demiryolu Bakım Müdürü olarak görev yapan Turgut Kurt, Çerkezköy Yol Bakım Şefliği’nde Yol Bakım ve Onarım Şefi olan Özkan Polat, Yol Bakım Şefliği’nde Hat Bakım ve Onarım Memuru olarak çalışan Celaleddin Çabuk ile Köprüler Şefi Çetin Yıldırım’ın savunmaları alınmış, ayrıca sanıkların çapraz sorguları yapılmıştı.

“MURATLI’DA BİNENLER BİLETSİZ ÖLDÜ”

Tren faciasında eşini kaybeden Ekrem Tuna; “Muratlı’ya geldiğimizde insanlar trenin üstüne çıkacak durumdaydı. Kondoktür kalabalık nedeniyle bilet kesemedi. Muratlı’dan binenler biletsiz öldü. Hiç kimseye bilet kesilmedi. Benim garibanlarla işim yok, gerçek suçlular ceza alsın. İsa Apaydın, Mustafa Karaşahin hepsinden şikayetçiyim.” ” ifadelerini kullandı

Tren katliamında hayatını kaybeden 5 yaşındaki Ömer Alperen Can’ın annesi Melike Can; “Sağlık Bakanı gelecek diye üzerimi temizlediler. Bana ameliyat giysisi giydirdiler. Ben o saate kadar çamur içindeydim ” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.