6 Oca 2015 tarihinde yayınlandı

Fırtına (Kürtçe: Bahoz), 2007 Türkiye yapımı politik dram türünde sinema filmidir. Yönetmenliğini Fotoğraf adlı filmi ile Milano Film Festivali’nde “En İyi Film Ödülü” kazanan Kazım Öz yapmıştır.
Filmde Cahit Gök, Havin Funda Saç, Selim Akgül, Asiye Dinçsoy, Ali Geçimli, Kadim Yaşar, Bertan Dirikolu, Engin Emre Değer, Volga Sorgu, Feyzullah Gürdaş, Ececan Gümeci, Çağlayan Bozacı, Zelal Maraşlı, Ali Sürmeli, Sinan Bengier, konuk oyuncular Turgay Tanülkü, Ümit Çırak ve Muhlis Asan rol aldı. Filmin müziklerinde ise Vedat Yıldırım, Ayhan Akkaya ve Burak Korucu imzası taşımaktadır.

Konusu

Kürtlerin yoğun olarak başkaldırdığı bir dönemin politik gelişmeleri ile bir grup solcu Kürt gencinin öyküsünü beyaz perdeye taşıyan ‘Bahoz’(Kürtçe Fırtına) filminin kısaca senaryosu şöyle: “Cemal, üniversite sınavını kazanarak, küçük Kürt kasabasından İstanbul’a gelir. Büyük şehrin kalabalığı içindeki yalnızlığı, sistem karşıtı Kürt bir grup ile tanışmasıyla sona erer. Grubun öncülerinden Helin ile yaşadığı çatışma ise Cemal için yeni bir başlangıç olur. Benzer bir süreci yaşayan Rojda ve Orhan da zamanla değişip grubun aktif birer üyesi olurlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here