dytech-iscisi-de-uretimi-durdurduİşçilerin haklı  eylemleri  Türkiye ‘ye dalga dalga yayılmaya devam ediyor.Önceki gün İzmir CMS’nin direnişe başlamasından sonrada gece saatlerinde Bursa Er Metal ve Kocaeli Kartepe’de  DYTECH  Otomotiv fabrikasında çalışan işçiler  üretimi durdurarak fabrikada eylem yaptı.DYTECH ‘de çalışan işçiler, sabah vardiyasından sonra e devlet şifresini kullanarak yaklaşık 500 işçinin Türk Metal Sendikasından istifa ettiği öğrenildi.

İleri Haber’de yer  alan bilgi göre ;Japon sermayeli Dytech Otomotiv işçileri, gece üretimi durdurarak   fabrika içinde eylem yaptığı ve sabah vardiya çıkışında ise üyesi oldukları Türk Metal Sendikası’ndan e-devlet şifrelerini kullanarak yaklaşık 500 işçi istifa etti.Fabrikanın önünde kurulan masalarda işlem yapan işçiler, istifalarını sendikaya gönderiyor. İstifa işleminin akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

Gündüz vardiyasında çalışan işçiler, Türk Metal ve onun temsilcilerini fabrikada istemediklerini belirterek, “İşverenle bir sorunumuz yok. Aldığımız ücretli ilgili sıkıntımız yok. Sıkıntımız sendikanın bize ve arkadaşlarımıza kötü davranmasıdır. Biz artık bu sendika ve temsilcilerini istemiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here