Ne birimizin diğerimizden aç, Ne de daha tok olmasını dilediğimiz bir dünyanın hayalini kuran renkli insanlar olarak bir aradayız. Hayatlarımızı ortaklaştırdığımız sürece üretimimize devam edebileceğimizi biliyoruz. Bir arada bulunmaktan keyif alan insanlar olarak Okumagrubu ismi bizleri bir araya getirdi.

Bir arada Kültürlerin farklılıklarını zenginlik olarak ele alıp , toplumların birlikteliğinin hayalini ve mücadelesini verdik. Tüketmek değil üretmekten yana örgütlü bir halkın hayalini kuruyoruz. Bu hayalimizi paylaşan tüm birey ve kurumlarla üretimlerimizi ortaklaştırmak, üretimlerine omuz atmak birlikte bir yarını örmek için eşit ilke ve koşullarda hareket edebilen bir sivil inisiyatifi ördük.

İnsanlarla omuz omuza verdiğimiz yaşantımızda birbirimize öğrettik, öğrendikçe büyüdük paylaştığımız sürece mutluyuz. Ortak üretimi ve komünal yaşam savunucularıyız, Komünal yaşam için değerlerimizi insanlık onurundan yana tuttuk.

Değerlerimizi ortaklaştırma idealimiz ülkemizde gezi parkındaki dayanışma ve direniş ortamında vücut bulmuştur .Gezi direnişinde aktif rol alıp, avucumuzu insanlığa açtıktan sonraki birlikteliğimizi  bizler için keyif verici bir yolculuğa doğru sürüklediği süreçte artık Okumagrubu.net adında bir sitemiz var.

Farklı tarzların birlikteliğini bir de internet sitesinden duyuracak olmanın keyfi içerisindeyiz. Birleşerek, birleştirerek ilerlediğimiz bu yol da insanlığın kültürel mirasını sahipleniyor ve daha ileriye taşımak adına bütün değerleri bütünlüklü ele alan bakış açımızı yansıtacağımız sitemizin heyecanını sizlerle paylaşıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here