Adana’da  son bir haftada 3’ü çocuk toplam 6 kişiye elektronik kelepçe takılarak ev hapsi verilirken 1 kişi ise tutuklandı.

680x680nc-ada-190815-gozalti-tutuklama5DİHA’nın haberine göre;Adana’da dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 2 çocuğa ev hapsi veren mahkeme 1 kişinin ise tutuklanmasına karar verdi. Seyhan’da da sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında 4’ü çocuk 13 kişinin gözaltına alındığı netleşti.

Adana’da dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan Fırat Pöger ile R.P. ve M.İ. isimli çocuklar emniyetteki işlemlerinin ardından gece saatlerinde adliyeye getirildi. Savcılık ifadelerinin ardından “Örgüt üyesi olmak”, “Örgüt adına suç işlemek” iddiasıyla mahkemeye sevk edildi. Pöger’in tutuklanmasına karar veren mahkeme, R.P. ve M.İ.’ye ise tutuklamayla eş değer olan ev hapsi verdi.

Kentte son bir haftada 3’ü çocuk toplam 6 kişiye elektronik kelepçe takılarak, ev hapsi verildiğini kaydeden Avukat Vedat Özkan, “Ülkede hukuk terörü yaşanıyor. Artık kimsenin hukuk güvenliği kalmamış durumda. Bu anlayışla bu ülkede bir ihbarla insanlar gözaltına alınıp, tutuklanabilir duruma geldi” dedi.

4’ü çocuk 13 kişi gözaltında

Öte yandan sabah saatlerinde Seyhan ilçesinin Küçükdiliki Mahallesi’nde birçok eve yapılan baskında 4’ü çocuk 13 kişinin gözaltına alındığı netleşti. Haklarında ihbar olduğu gerekçesiyle gözaltına alınanların isimleri şöyle: Murat Vural, Özcan Tekinalp, Nadir Yalçın, Salih Arpa, Cabbar Tezek, Vedat Taşkıran, Necmeddin Bezek, Deniz Bezek ve Hesen Bezek ile M.A., S.D., Ö.T. ve M.T.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here