Bahçeli’nin şerefsizlik tanımını eleştiren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, “Adı batsın böyle şerefin der şerefsiz olmayı tercih ederim” dedi.

 

ahmmet hakan

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Şerefsizlik nedir” sorusuna verdiği 24 maddelik açıklamasını köşesine taşıdı. “Eğer şeref bu ise, adı batsın şerefin” başlıklı yazısında Ahmet Hakan, dokuzuncu maddeyi eleştirdi.“Dokuzuncu maddeye bakınca kendimi gördüm” diyen Hakan, şunları yazdı:

 

“BEN DE SİLAHLAR SUSSUN DİYORUM”

“Devlet Bahçeli, dokuzuncu maddede şöyle anlatıyor şerefsizleri: ‘Sözde demokrasi ve çözüm narkozuyla silahlar sussun, 90’lara dönülmesin, eller tetikten çekilsin diyenler, PKK’ya yaltaklık edenlerdir.’ Ben de silahlar sussun diyorum. Ben de 90’lara dönülmesin diyorum. Ben de eller tetikten çekilsin diyorum. Ben de demokrasi diyorum. Ben de çözüm diyorum.

“ŞEREFSİZ OLMAYI TERCİH EDERİM”

Eğer şerefli olmak için bunları demek yerine… Silahlar susmasın demem gerekiyorsa, 90’lara dönülsün demem gerekiyorsa, eller tetikten çekilmesin demem gerekiyorsa, demokrasi dememem gerekiyorsa, çözüm dememem gerekiyorsa… Bilinsin ki “Adı batsın böyle şerefin” der ve şerefsiz olmayı tercih ederim”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here