AK Parti’nin Diyarbakır Gençlik Kolları eski başkanı Yunus Koca iş yeri çıkışında silahlı saldırıda öldürüldü.

yunus-koca-ak-parti-31082015

İMC’ de yer alan habere göre; AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları eski başkanı Yunus Koca Yenişeşehir’de bulunan iş yerinin çıkışında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırıda öldürüldü. Koca’nın bir hafta önce emniyete giderek, kendisini JİTEM’den olduğunu belirten bir kişi tarafından tehdit edildiğini belirterek dilekçe vermiş.

Hayatını kaybeden Koca’nın cenazesi otopsi işlemleri için Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayın araştırıldığı sırada Yunus Koca ve eczanesinde kalfa olarak çalışan Yusuf Kaya’nın 19 Ağustos’ta Yenişehir Polis Merkezi amirliğine giderek tehdit edildiklerine dair şikayette bulundukları ortaya çıktı. Kalfa Kaya ifadesinde, “Şahıs eczaneye geldi, devlet görevlisiyim. İstihbarattanım dedi. Ben daha sonra uğrarım dedi. Yunus Beyin geleceğini söyledim, tedirgin oldu. Beni istihbarattan ekip bekliyor. Telefonla konuşuyor gibi yaparak eczaneden ayrıldı” dedi.

Polise verilen ifade

Yunus Koca ise polise verdiği ifadede şunları söylemiş:

“Eczanemde sadece kalfamın olduğu saatte 35-40 yaşlarında düzgün Türkçe konuşan bir şahıs gelerek kalfama kendisinin JİTEM olduğunu, istihbarat elemanı olduğunu ve benim adımı vererek beni aradığını sonra geleceğini söyleyerek ayrılmış. Şahıs ayrıca 15 Ağustos’ta eczaneyi gözetlemiş. Kapının önünde bekledikten sonra gitmiş. Bugün (18.08.2015) yine eczaneye gelmiş, beni sormuş. Kalfam arayarak bu durumu bana söyledi. Yenişehir Polis Merkezine geldim. Konuyla ilgili olarak kendisini JİTEM’ci istihbarat elemanı olarak tanıtan bu şahıstan davacı ve şikayetçiyim. Geçmiş dönemde AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı yaptım. Bu durum beni oldukça tedirgin ediyor. Şahsın tespit edilmesini ve olayın açıklığa kavuşturulmasını talep ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here