HDP, Arel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde görev yapan Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk’ün HDP’li vekillere yönelik şiddet çağrısının ardından Şentürk hakkında suç duyurusunda bulundu.

hdpdensuc duyurusuHalkların Demokratik Partisi (HDP) Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, milletvekilleri hakkında “Her şehidimize karşılık bir HDP milletvekili indirilmeli” çağrısında bulunan İstanbul Arel Üniversitesi’nin Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde görev yapan Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca Şentürk’ün gelen mesajlar üzerine ağza alınmayacak hakaret, tehdit ve küfürlerle HDP’lilere, “Bu ülke bütün kudurmalarınıza karşılık hala susuyorsa, insanımızın asaletindendir. Siz bu muameleye layık değilsiniz. Millet belki insan sıfatına girersiniz diye Meclis’e soktuğunuz o militanlara bir fırsat vermek istedi. Ama görüyoruz ki siz bu dilden anlamıyorsunuz. Yarın insanımız öfkesini tutamayıp tükürmeye başlarsa sizi boğulmaktan kim kurtaracak” şeklinde ifadeleri de hatırlatılarak, insanlara hakaret edilerek tehdit edildikleri belirtildi.

Dilekçede, “Şüpheli Ahmet Atilla Şentürk, AREL üniversitesinde ‘profesör’ unvanı ile görev yapmaktadır. Eğitimci sıfatıyla birleşmeyen bu ırkçı ve insanlık dışı söylemin ‘Prof’ unvanlı bir akademisyenden gelmiş olması suçun nevini daha da ağırlaştırmaktadır” denildi.

Suç duyurusunda, “Sunulan nedenler ve resen tespit edilecek hususlar karşısında şüpheli Ahmet Atilla Şentürk hakkında kamu davası açılmasının ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesi” talep edildi.

Ne Olmuştu?

İstanbul Arel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde görevli akademisyen Ahmet Atilla Şentürk, HDP’li vekillere yönelik şiddet çağrısında bulundu.

akademisyenden_nefret_soylemi_ve_siddet_cagrisi_her_sehide_bir_hdp_milletvekili_indirilmeli_h52869_2c45f Prof. Dr. Şentürk, kişisel Facebook hesabından paylaştığı mesajda,“Bu iş böyle olmaz. Her şehidimize karşılık bir HDP milletvekili indirilmeli” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Arel Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Engin Sustam, hiçbir gerekçe gösterilmeksizin üniversiteden uzaklaştırıldı. Engin Sustam sol görüşlü demokrat bir akademisyen olarak biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here