Sanatçı Barış Atay, Süleymancılar tarikatına ait olduğu belirtilen tarikat öğrenci yurdunda çıkan yangında 13 kişinin can vermesine tepki gösterdiği için AKtrollerin hedefi oldu.

Her infial yaratan toplumsal bir facianın ardından devreye giren ve tepki gösterenlere sosyal medya üzerinden sistematik bir şekilde linç kampanyası düzenleyen AKtroller yine iş başında.

Aktroller, Aladağ’da göz göre göre gelen ve 13 kişinin hayatını kaybettiği tarikat yurdunda çıkan yangınla ilgili ihmalleri özetleyen ve tepki gösteren sanatçı Barış Atay’a sosyal medyada saldırdı, linç kampanyası düzenledi.

ESAD DÜŞMANLIĞI ÜZERİNDEN SALDIRI

Aktroller söz konusu saldırıyı da Esad düşmanlığı üzerinden yaptı.

Suriye ordusunun Halep’te düzenlediği başarılı operasyonları ve teröristlerin elindeki bölgeleri tek tek geri almasıyla ilgili #HalepTeröristlerdenTemizleniyor etiketiyle sosyal medyadan paylaşım yapan Atay’a saldıran AKtroller, “Halep’te ölen çocuklar, bebekler için sesini çıkarmayan esad’ın köpeği bir anda siyasi rant var diye #Aladağ’da ölenler için ortaya çıkıyor” tweetiyle sanatçıya yönelik linç kampanyası başlattı.

Organize olduğu görülen saldırıya yanıt veren Atay, “Cihatçı pislikler için yazdığım hashtagin altına, iki ölü çocuk bedeni montajlayıp algı yaratacak kadar yalancı ve kötü insanlarsınız!” dedi.

İlerihaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here