Antalya’nın Alanya ilçesinde bir ilköğretim okulunda görev yapan öğretmen, 16 yaşındaki kız çocuğuna “2 yıl beklersen eşimden boşanıp seninle evlenirim”diyerek cincel istismarda bulundu.Öğretmen tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İHA’da yer alan habere göre 16 yaşındaki S.Ö, kardeşini Tosmur mahallesindeki okula götürdü. S.Ö., burada bulunan kantinde bir süre kalarak çay içti. Bu sırada yanına yaklaşan A.K, birlikte çay içme teklifinde bulundu. A.K’nin çay içmek için odasına götürdüğü çocuğun saçını okşayarak sarılıp öptüğü iddia edildi. Sosyal medya üzerinden görüşmenin sürdüğünü fark eden S.Ö.’nün ailesi sosyal medya mesajlaşmaları ile polise giderek şikayetçi oldu. Okulda gözaltına alınan A.K. savcılıktaki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şahsın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

İstismarla ilgili Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alanya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de soruşturma başlattı.

‘2 YIL BEKLERSEN EŞİMİ BOŞAYIP SENİNLE EVLENİRİM’

16 yaşındaki çocuğun ailesi durumu öğrenince, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden öğretmen ile S.Ö. arasındaki görüşmeler de, olayı kanıtlamak amacıyla bir süre daha sürdürüldü. Aile, bu görüşmeler sırasında öğretmenin itirafları üzerine şikayetçi oldu. Ailenin gazetecilere ulaştırdığı Facebook mesajlarında öğretmen A.K’nin çocuğa “Sevgilim olur musun?” yazdığı, çok sayıda Facebook mesaj fotoğrafında çocuğu gezmeye götürmek istediği, “2 yıl beklersen 18 yaşına girersin. Ben de eşimden boşanıp seninle evlenirim” yazdığı görüldü. Öğretmen mesajlarda kıza okulda sarılıp, öptüğünü de itiraf ederek “Kıpır kıpır oldu içim” dediği görüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here