Ankara Barış Bloku savaşa politikalarına karşı barış çağrısı yaptığı etkinlikte barış için türküler söyledi. Sakarya Caddesi’nde yapılan eylemde “Katil IŞİD, işbirlikçi AKP” sloganları atıldı.

27408Ortak basın açıklamasını okuyan KESK Ankara Dönem Sözcüsü Sultan Saygılı, IŞİD’e müdahale bahanesiyle ve ABD’nin izniyle Rojava’daki demokratik kazanımlara savaş açılmak istendiğini söyledi. Ülke içinde kaos ve darbe ortamı yaratılmak istendiğini belirten Saygılı, “Barışa bir adım kalmışken mezhepçi, Kürt düşmanı politikaları tırmandıran hükümet; Türkiye ve bölge haklarını yeniden kirli bir iç savaşa sürüklüyor” dedi. Sınır ötesine ve Kürt bölgelerine yapılan askeri operasyonlarını durdurulması gerektiğini dile getiren Saygılı, barış ve müzakere sürecinin yasal bir çerçeveye kavuşturularak şeffaf bir şekilde ve geniş toplumsal kesimlerin katılımıyla yeniden başlatılmasını istedi.

57 kurumun katıldığı etkinlikte yapılan konuşmaların ardından müzik dinletisi yapıldı. Etkinlikte HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen ve Mardin  Milletvekili Erol Dora da katıldı.(Evrensel)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here