KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin Ankara’da ortaklaşa kutlayacakları 1 Mayıs etkinliğine Türk-İş Şubeleri de katılma kararı alarak, kutlamaların Kolej Meydanı’nda yapılması kararı alındı. 

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin Ankara’da ortaklaşa kutlayacakları 1 Mayıs etkinliğine Türk-İş Şubeleri de katılma kararı aldı

Sendikalar kutlamaya ilişkin Mülkiyeliler Birliği’nde ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısına Türk-İş İl Temsilcisi Halil İbrahim Alpoğlu, KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Fevzi Yılmaz, DİSK/ Dev Maden-Sen Genel Başkanı Tayfun Görgün, Genel Sekreteri Cafer Konca, Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Mine Önal ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulu üyesi Özgür Topçu katıldı.

Yapılan açıklamada,1 Mayıs Pazar günü saat 13.00’da Kolej Meydanı’nda yapılacağı duyuruldu

Ortak açıklamayı okuyan KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Fevzi Yılmaz, Sıhhiye alanı için yaptıkları başvurunun Ankara Valiliği tarafından, “Meydanın miting alanı olmaktan çıkarılması” gerekçe gösterilerek reddedildiğini hatırlattı ve “Sıhhiye’nin yasaklı alan ilan edilmesinin anlaşılır” olmadığını belirtti.

Yılmaz özellikle 10 Ekim’deki katliama ilişkin ortaya çıkan bilgilere rağmen, Sıhhiye’nin emekçilere kapatılmasına tepki gösterdi.

1 Mayıs kutlaması için dün valiliğe başvuruda bulunduklarını belirten Yılmaz, kutlamayı Kolej Meydanında yapma kararı aldıklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here