Jandarma Er Recep Beycur’un cenazesinde söylediği, “Kardeşi kardeşe kırdırıyor” sözleriyle hükümeti eleştirdiği için eleştirilen Recep Beycur’un kuzeni Ömer Bulur, kendisine yönelik karalamalarda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

asker yakını suçduyurusunda bulunduSiirt’te bir çatışmada hayatını kaybeden Jandarma Er Recep Baycur’un 20 Ağustos tarihindeki cenaze töreninde hükümetin çatışmaları arttıran politikalar izlemesini eleştiren Recep Baycur’un kuzeni Ömer Bulur, kendisine yönelik karalama kampanyasında bulunanlara suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Ömer Bulur,  “Provokatörlük yetmedi, PKK’lı, IŞİD’ci ilan ettiler. Hedef haline geldim. Allah aşkına ben ‘İnsan insanı öldürmesin, analar ağlamasın’ dedim, çok kötü birşey mi söyledim?” şeklinde konuştu.

DHA’nın haberine göre, cenaze töreninde söylediği “Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Genç kardeşimi gönderdim, cesedini alıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı bunu bilsin. Ben bunu bu yaşa getirene kadar ne çektim biliyor mu? Allah’tan hiç mi korkmuyor? Bu genci buraya yatırdı. Kardeşi kardeşe kırdırıyor” sözleri gerekçesiyle bazı çevrelerce “terörist” ilan edildiğini söyleyen Ömer Balur şöyle konuştu: “Recep ile öz amca çocuklarıyız. Eğer o insanlarda biraz acıma, biraz insaf, biraz aile saygısı varsa gidecekler nüfusa bakacaklar. Soyadlarımız bir değil ama öz amca çocuğu olduğumuzu anlayacaklar. Bizim burada iki öz kardeş bile soy isimlerini değiştirebilir. Bizden başka bin örneğimiz var. Biz dört dedeyiz Köçer, Bulur, Çağan ve Beycur. Bunlar kardeş değilse araştırın gelin. İlk başta provokatör oldum. Provokatör isem taziyenin olduğu yere geleceklerdi, beni araştıracaklardı. Orada olmasam, yerim, yurdum, evim olmasa, 25-30 bin nüfusu olan bir ilçedeyim, herkes bizi tanımasa diyeceğim, ‘haydi bu provokatördü porvakatörlüğünü yaptı defoldu gitti.’ Ama benim yerim belli, adresim belli, evim belli, kişiliğim belli. PKK’liyi bıraktım bu seferde IŞİD’ci ilan etmişler. Allahtan korkun ya. Şu an ben Türkiye’de hedef halindeyim. Başka bir il’e gitsem ne malum başıma birşey gelmeyeceği, faşist bir grubun beni linç etmeyeceğini? Sosyal medyada neler olmuş, hiç mi tahmin yapılmıyor. Bu kadar mı insan Allahsız olur, vicdansız olur? Hadi provotörlük neyse de beni iki terörist grupla yandaş yaptılar. Protokole geldiğim zaman Erzurum’da zaten anonsta da benim adım geçiyor. Amcası olarak ben geldim. Karaçoban jandarmada, kaymakamlıkta bilgilerim var. Ben o bilgiyle geldim cenazeyi almaya. Allah aşkına ‘ben insanı insan öldürmesin, analar ağlamasın’ dedim, çok kötü birşey mi söyledim? Beni terörist ilan edenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here