Başbakan Binali Yıldırım, TBMM’de AKP’nin skandal önergesinin  görüşülüp ve tartışma yaratan ‘cinsel istismar mağdurunun istismarcıyla evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören’ yasa teklifi için, “Tamamen gerçek dışı bir iftiradır. Bu bir tecavüze af değildir” dedi.

Başbakan gazetecilere yaptığı açıklama şöyle:

3 Madencinin hayatını kaybetti ve 13 madenciyi kurtarma çalışmalarının devam ettiği maden ocağıyla ilgili Yıldırım şunları dile getrdi: Yağışlardan dolayı bir göçük meydana geldi. Heyelan münasebetiyle 3 mnadenci hayatını kaybetti. 13 madenci için de kurtarma  çalışmaları devam ediyor. Bu ocak özel bir işletme. Çalışmalar, valiliki, başbakanlık bütün birimlerce devam ediyor. Açık ocak olması, çok yağış olması dolayısıyla çalışmalar ağır ilerliyor.

MHP’ye gönderilen Anayasa teklifi ise henüz bir cevabın gelmediğini belirtti.

Yıldırım, Meclise sunulan Cinsel İstismar önergesiyle ilgili de şunları dile getirdi:  “Tamamen gerçek dışı bir iftiradır. Olay şudur, yaşı tutmayan, erken yaşta evlenenler var. Yasaları bilmiyorlar. Dolayısıyla çocukları oluyor, babaları hapse giriyor. Bu şekilde 3 bin aile olduğu tespit edildi. Bir seferliğine bu mağduriyetin giderilmesine yönelik bir çalışmadır. Seçim kampanyalarından partilerine önüne gelen sonuç. Bunun giderilmesi için söz verilmiştir. Maalesef CHP bir ucuz istismar aracı olarak kullanılmaya kalkıştı. Bu bir tecavüze af değildir. Tecavüze en ağır cezayı AK Parti getirdi. Bu cezaları tecavüzle ilgili bir konu değil.”

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here