Adana’nın Pozantı İlçesi’nde 2 polis ve 2 PKK’linin hayatını kaybettiği çatışmada ölen PKK’li Ali Baybariz’in cenazesinin Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde defnedilmesine izin vermeyen Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy sosyal medya hesabından, “Yiğitliği ile bilinen Dörtyol’da kalleşlerin ve gancıkların gömülmesine müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

page_yigitligi-ile-bilenen-dortyolda-bizler-var-oldukca-kalleslerin-ve-ganciklarin-gomulmesine-musaade-etmeyecegiz_638293184T24’ün haberine göre;Adana’nın Pozantı İlçesi’nde emniyet müdürlüğünde 2 polisin ve 2 PKK’linin hayatını kaybettiği çatışmada ölen PKK’li Ali Baybariz’in cenazesinin Hatay’ın Dörtyol İlçesi’ne defnedilmesine “izin verilmediğini” açıklayan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoysosyal medya hesabından nefret dolu paylaşımlarda bulundu. Toksoy “Yiğitliği ile bilinen Dörtyol’da bizler var oldukça kalleşlerin ve gancıkların gömülmesine müsaade etmeyeceğiz” diye yazdı.

dortyol-belediye-baskanı-nefret-paylasımları (1)

Çatışmada hayatını kaybeden PKK’li Ali Baybariz’in cenazesini Mezbahane Mahallesi’ne getirmek isteyen aileye izin verilmedi. Adana’da ailesine teslim edilen cenaze Şanlıurfa’ya götürüldü.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “31 Temmuz 2015 Cuma günü Adana’nın Pozantı ilçesinde, bölücü terör örgütü tarafından ilçe emniyet müdürlüğümüze alçakça saldırıda 2 polis memurumuzun şehit edildiği hain saldırıda emniyet güçlerimiz tarafından karşılık vererek 2 bölücü unsuru öldürüldü. Pozantı Emniyet Müdürlüğümüze saldırı esnasında öldürülen 2 terör örgütü üyesinden birinin, Türkmen ilçemiz ve Milli Mücadele’de ilk kurşunu atan yiğit Dörtyolumuza gömülmesine müsaade etmedik.

Yiğitliği ile bilenen, Dörtyol’da bizler var oldukça ‘Kalleşlerin ve Gancıkların’ gömülmesine ve benzeri durumlara müsaade etmeyeceğiz. Gömülmek istenen terör örgütü Ali Baybariz, Şanlıurfa’ya defnedilmiştir” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here