Bursa’da, HDP, BDP ve ESP il yöneticilerine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan  adliyeye sevk edilen  29 kişiden 15’i tutuklandı.

Gözaltında bulunan diğer 14 kişinin işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

7 Kasımda gerçekleştirilen polis baskınlarıyla gözaltına ESP ve HDP yöneticileri HDP’nin tutuklamara karşı ‘ Kesintisiz Direniş Çağrısı’ tutuklama gerekçesi yapıldı. HDP PM üyesi Nadiye Gürbüz, DBP İl Başkanı Recep Kurulu, ESP İl Başkanı Birol Göçmen, HDP Osmangazi İlçe Başkanı Azat İmal, HDP Yıldırım İlçe Başkanı Mehmet Kocaman, DBP Nilüfer İlçe Başkanı Seyfettin Havuz, avukatlar C.K. ile E.Y’nin de aralarında bulunduğu 29 kişi gözaltına alınmış ve emniyette işlemleri tamamlanan 15’i adliyeye sevk edilmesinin ardından mahkemece tutuklandı.

Ne  olmuştu?

7 Kasım’da Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca,  HDP, BDP ve ESP’ye  İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, merkez Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım ve Gemlikilçelerinde bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlemiş 29 kişi gözaltına alınmış, aralarında HDP, DBP ve ESP yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 15 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 14 kişi ise işlemleri sürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here