Bursa kent merkezinde Ulu Camii yakınında bir canlı bomba saldırısı meydana geldi. Dün saat 17.25 sıralarında meydana gelen saldırıda canlı bombanın   öldüğü ve  13 kişinin yaralandığı belirtildi.

Bursa Ulu Cami yakınında kendini patlatan kadın canlı bombanın,IŞİD üyesi olma ihtimalinin değerlendirildiği bildirildi.

Canlı bomba saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen Sultan isminde bir kadın üzerinde duruluyor.

Bursa’da kendisini patlatan ve 13 kişinin yaralanmasına neden olan kadın canlı bombanın geçtiğimiz 23 Nisan Cumartesi günü Şanlıurfa’dan otobüs ile Bursa’ya geldiği belirlendi.

Bombacının aldığı bilete ulaşan polisin biletin ‘Sultan’ isminde bir kadın adına alındığını tespit etti. Bilet üzerinde bulunan ismin sahte olup olmadığını araştırılıyor.

İhlas Haber Ajansı’nın geçtiği görüntülerde ise canlı bombanın terminaldeki görüntülerine yer verildi. Görüntülerde, şehir dışından Bursa’ya gelen kadın canlı bombanın, taksicilerle görüşerek kendisine yardım edecek kişilerin bulunduğu Görükle’deki bir sitenin adını verdiği görüldü.Görüntülerde Taksici 25 yaşlarındaki başörtülü kadını Görükle’ye götürdüğü, görülüyor.

1 2 3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here