cami

Diyanet  İşleri Başkanı’nın milyonluk Mercedes’inden sonra Manisa’nın Soma İçesi Müftülüğünde görev alan H.Ö camideki eşyaları satıp döneminde Mercedes marka araba alıp sattığı iddia edildi.İddiaya göre Manisa’nın  Soma İlçesi  Müftüsü H.Ö yaklaşık 200 din görevlisini 2013 yılında toplayarak camilerdeki eski halı, kilim, el yazması eserler ve tarihi niteliği bulunan eşyaların toplatılmasını istedi.

Manisa Müftüsü Sinan Cihan, DHA muhabirine konuyla ilgili telefonda yaptığı açıklamada, “Manisa kadromuzda 2 bin 500 din görevlisi bulunuyor. Herhangi bir konuda sürekli müfettişler gelip inceleme yaparlar. Gelen müfettiş başka bir konuyu incelerken, bu konuyla ilgili şikayet geliyor. İkinci bir müfettiş görevlendiriliyor. Raporunu hazırlayıp, Ankara’ya götürdü. Bize bir talimat gelmedi. İşin sonucuna bakmak lazım. Suç ispatlanana kadar hiç kimse suçlu değildir. Eğer bir şuç varsa hemen gereken yapılır” dedi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da konuyla ilgili olarak bir şikayet üzerine bazı bulgulara rastlanıldığına dikkati çekip, “Diyanet müfettişleri gelip inceleme yaptı. Mercedes olayının gerçek olmadığı ortaya çıktı. Fakat bazı şüphelerin var olduğu konusunda izlenimlerin olduğu söyleniyor. Müfettişlerin vereceği rapor sonrasına idari ve hukuki ne gerekirse hemen yapılır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here