”Ülke bölünsün istiyorum;

Yandaş, yalaka ve yavşaklar bir tarafta,

Onurlu, şerefli, üreten emekçi insanlar bir tarafta.”

Can Yücel

YUCEL-CAN-SAIR-GREV-GOZCUSU-624x899 (2)

 

Usta şair Can Yücel, ölümünün 16’ıncı yılında kabri başında başlayacak ve üç gün sürecek çeşitli etkinliklerle anılacak.
Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi’nde (UKKSA) Can Baba’ya Bin Selam’ adıyla 12-14 Ağustos’ta gerçekleştirilecek anma etkinliklerine; Arif Keskiner, Ayşe Emel Mesçi, Barış Pirhasan, Cihan Oğuz, Emirhan Oğuz, Gonca Özmen, Hidayet Karakış, Hüseyin Yurttaş, İsa İnan, küçük İskender, Müslim Çelik, Nazım Alpman, Nevzat Çelik, Nilay Özer, Nihat Behram, Nurullah Can, Nedim Gürsel, Ömer Ciravoğlu, Öner Ciravoğlu, Özkan Mert, Serdar Kızık, Suna Aras, Şükrü Erbaş, Tuğrul Keskin ve Yaşar Miraç gibi yazar ve şairler katılacak. Can Yücel’den şiirler okunacak. Etkinliğe katılacak yazarlar, kitaplarını imzalayıp okurlarıyla söyleşi yapacak.

Can Yücel için bugün kabri başında başlayacak anma etkinlikleri ‘Can Evi’ ziyaretiyle sürecek. Saat 20.00’de Can Yücel’in yaşamı ve şiirleri üzerine yapılacak bir panelin ardından Yönetmen Nebil Özgentürk’ün ‘Can Yücel Belgeseli’ izleyicilerle buluşacak. Etkinlikler kapsamında kinci günü saat 20.00’de Şair ve Yazar Nihat Behram, Can Yücel’in eserlerinden oluşan şiir dinletisi sunacak. Etkinliklerin son günü 14 Ağustos’ta, saat 21.00’de, sanatçı Fuat Saka konser verecek.

Ölümünün yıl dönümünde

saygıyla anıyoruz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here