CHP’nin Kayseri’deki Hacılar İlçe Başkanlığı kundaklandı. Gece 01:30 sıralarında Hacılar’da bulunan binada gerçekleşen olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Kayseri’nin Hacılar ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan bir iş merkezinde bulunan CHP Hacılar İlçe Başkanlığı’nda dün gece saat 01.00 sıralarında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken binada hasar oluştu. Yangının kundaklama sonucu çıktığı iddia edildi.Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis bir kişiyi gözaltına aldı. İlçede aynı gece çeşitli yerlere sprey boyalarla ‘İhanet kabul edilemez’, ‘FETÖ G.’ yazıldı.

Binada incelemelerde bulunan CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin “Biz başlangıçta teknik aksamadan olabileceğini düşündük. Fakat çıplak gözle görülebilecek kundaklama olduğu ortaya çıkıyor. Bu sadece parti binamıza yapılan bir saldırı değil, ilçenin çeşitli yerlerine de yazılar yazılmıştır. Böylelikle bir kundaklama olduğu kesinleşiyor” dedi. “Bugün bu bina yanmadı, demokrasiyi yaktılar” diyen Keskin kendilerine yönelik ikinci saldırı olduğunu, sistematik olarak saldırıların düzenlendiğini ve bu ülkenin huzurunun bozulmak istendiğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here