mitAdana’dan Suriye’ye mühimmat taşıyan Mit Tır’larıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı

Adana  Mit’e ait Tır’ların durdurulmasıyla ilgili görüntüler ortaya çıktı.Başsavcılık Mit Tırlarında havan topu ve tüfek mermisi gibi mühimattaların görüntüleri Cumhuriyet Gazetesi’nde  bugün yayımladı.

19 2014 Ocak ayında jandarma tarafından durdurulan MİT TIR’larında savcılık ya da jandarma tarafından yapıldığı sanılan kamera kayıtları bugün Cumhuriyet gazetesinde yayımlandı.Bunun üzerine Başsavcılık 3713 sayılı ‘terörle mücadele’ kanunu çerçevesinde Cumhuriyet gazetesi yöneticileri hakkında soruşturma başlattı.

cumhuriyet0Dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan Mit Tır’larıyla ilgil şu açıklamalarda bulunmuştu:

MİT’in TIR’ları Adana’da durduruldu. Adeta suçluymuş gibi, düşmanmış gibi TIR’ları durdurdular. MİT mensubu yüzbaşı ve üsteğmenimizi darp ettiler. Suriye’de Türkmenlere yardım götüren TIR’larımıza düşmanca muamele ettiler. Bunları izleyince bir Başbakan olarak çılgına döndüm” dedi.

Adana’da Durdurulan Mit Tır’larında Türkmenlere yardım yerine ,silah çıktı.

Cumhuriyet Gaztesinde yayımlanan görüntülerde 3 TIR’daki 6 kasadan, toplam 1000 adet 100mm’lik top mermisi, 50 bin adet makineli tüfek mermisi, 30 bin adet ağır makineli tüfek mermisi (12.7 mm) ve 1000 adet havan mühimmatı çıkıyor ve bunlar kayıt altına alınıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here