fordd                                  Dalga Dalga büyüyen İşçi Direnişi devam ediyor.

Renault işçileri eylemlerine gece vaktide devam ediyor.Renault önünde saatler 23.00 sıralarında  binlerce işçi ışıklarla ve ıslıklarla  “Ölmek var dönmek yok!” sloganlarıyla eylemlerine devam etti.

Dalga dalga büyüyen işçi direnişi  bu kez Eskişehir’e yayıldı.Eskişehir Otosan   işçileri  de direnişe başladı . Metal işçilerinin azimli direnişleri farklı fabrikalardaki işçilerin de direnişi  oldu. Eskişehir Otosan Fabrikasında çalışan  işçilere kitlesel istifa çağrılarında bulundu.

Arçelik LG işçileri de MESS’in 1000 TL’lik ödeme sözünü rüşvet olarak tanımlayarak metal işçilerine bu teklifi kabul etmeme çağrısında bulundu.

Aksaray’da ise Mercedes fabrikasından işçiler ise saat ücretlerine zam istediklerini, bunun dışındaki tekliflerin kabul edilmemesi gerektiğini dile getiriyorlar. Fabrikada Hol 3 bölümünde saat 10.00 sıralarında eylem yapan işçiler ıslık ve alkışlarla fabrikayı çınlattı. Türk Metal’i protesto eden işçiler sözde sendika temsilcisini kovaladılar.Gebze Farba’dan işçiler ise Bursa’daki fabrikada çalışan işçilere destek çağrısında bulundu.

 

 

Paylaş
Önceki İçerikKIZ ÇOCUĞU
Sonraki İçerikhaziran erol bilbilik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here