Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, partisinin il ve ilçe başkanlarını atama yetkisi elinden alındı.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, artık partisinin il başkanlarını atayamayacak. Bugün toplanan AKP’nin  MKYK’sinde alınan karar kapsamında il ve ilçe başkanlarını atama yetkisi Genel Başkan Davutoğlu’ndan alınarak yeniden Genel Kurul’a verildi.

Kararı, AKP Sözcüsü Ömer Çelik açıkladı. Basın toplantısı düzenleyen Çelik “Bugün alınan kararla teşkilat ile ilgili alınan kararlar hakkında yetki tekrar MKYK’ya alınmıştır” dedi ve bu kararı radikal olarak değerlendirmenin yanlış olduğunu söyledi.

Parti Sözcüsü Çelik, bir gazeteciden gelen “Yetkinin Erdoğan zamanında genel başkana verilip şimdi tekrar alınmasındaki zamanlamanın sebebi nedir?” sorusu üzerine “Anlıyorum bu soru üzerinde durmanızı. Bu teknik bir düzenlemedir. Önümüzdeki MYKY’da başka bir karar alacağız. Her şeyin bir zamanı oluyor. MKYK’da yaygın bir şekilde arkadaşlarımız raporlar süreçler oluyor. Bu kararın imzası ilk Başbakan’ın imzasıyla atılmıştır. Bir kriz yok yani. Genel Başkanı’nın yetkisiyle alakalı bir tasarruf değil bu. MKYK’ya güven esastır” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here