Dersim’in Nazimiye ilçesinde operasyonun sürdüğü bölgede arıcılık yapan Munzur Sünger’in malzemelerinin olduğu mağara askerlerce ateşe verildi. Yangına müdahale etmek isteyen arıcıya askerler engel oldu.

Operasyonun yapıldığı bölgede bulunan Dizik köyünde arıcılıkla uğraşan Munzur Sünger, depo olarak kullandığı mağara askerlerce ateşe verildi. Sünger, 100’e yakın arı kovanı, bal süzme makinası, bal dinlendirme makinası gibi birçok malzemesinin olduğu depo o esnada yol kenarında bulunan askerler tarafından ateşe verildiğini söyledi.

Depoda çıkan yangını görmesiyle müdahale etmek istediğini belirten Sünger, “Depoya doğru koşarken yol kenarında bulunan zırhlı araçtan inen bir asker havaya iki el ateş açtı. Yerimde durakaldım ve bir şey yapamadım, sadece seyrettim” dedi

Geçimini arıcılıkla sağladığını ve işinde kullandığı malzemelerin gözü önünde yanmasına sadece baktığını anlatan Sünger, askerlerin bölgeden uzaklaşmasıyla kovalarla çektiği su ile ateşi söndürdüğünü ancak geriye kalan malzemelerin kullanılacak halde olmadığını söyledi.

Dihaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here