Diyarbakır Merkez  Bağlar’ da bulunan Emniyet Müdürlüğünün yakınlarında patlama meydana geldi.Cok sayıda kişinin yaralandığı ve olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Diyarbakır Valiliği tarafından patlamayla ilgili olarak bir açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle:

“Cuma günü saat 08.00 sıralarında İlimiz Bağlar İlçesinde bulunan Aydın Arslan Bulvarı’nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına yakın bir noktada, sivil vatandaşlarımızın ve öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu bir bölgede, bölücü terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araçla yapıldığı değerlendirilen bir patlama meydana gelmiştir.

Patlamayla ilgili olarak kamuoyuna ilerleyen saatlerde daha ayrıntılı bilgiler verilecektir. Yaralılar hastanelere intikal ettirilmiş olup, tedavilerine başlanmıştır.

Birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyulan böyle günlerde, haklımızın sağduyuyla hareket etmesi ve yapılan resmi açıklamalara itibar etmesi büyük önem arz etmektedir.”

AA’nın geçtiği bilgiye göre, Radyo Televizyon Üst Kurulu, Başbakanlığın yazısı ile Diyarbakır Bağlar’daki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirdi.

İhlas Haber Ajansı muhabiri patlamada 50 kişinin yaralandığını ve patlamanın ardından çatışmalar yaşandığını bildirdi.

NTV’nin geçtiği bilgiye göre 1 kişi hayatını kaybetti 30 kişi ise yaralandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here