dtcf-tatil-edildi

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF) ile Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) öğrencisi, Öğrenci Kolektifi üyesi iki üniversitelinin Kızılay’da DTCF’li faşistler tarafından bıçaklanmasının ardından DTCF’deki ilk ders günü bu sabah protestolarla başladı.Son zamanlarda yaşanan faşist saldırılara karşı DTCF öğrencileri olayları protesto etti.  Faşistlerin Farabi Salonu’na girmek istemesi üzerine kısa süreli bir arbede yaşandı. Dekanlık arbedeye önlemi ise polis çağırmak oldu.

dtcf_25mayis_2

OTURMA EYLEMİ YAPILDI

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF) ile Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) öğrencisi, Öğrenci Kolektifi üyesi iki üniversitelinin Kızılay’da DTCF’li faşistler tarafından bıçaklanmasının ardından DTCF’deki ilk ders günü protestolarla başladı.

“Dekan buraya, faşistler dışarı”, “Okulda çete istemiyoruz”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla oturma eylemi yapılırken, Dekan Yardımcısı Gülsün Leyla Uzun öğrencilerin yanına geldi. Üniversiteliler Uzun’a fakültede öğrencilerin yaşamlarını tehlikeye sokan ve eğitimi aksatan çeteler ile bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren ve adı daha önce de silahlı saldırıda geçen Selçuk Ulaş’ın fakülteden uzaklaştırılmasını istedi.

Faşistlerin Farabi Salonu’na girmek istemesi üzerine kısa süreli bir arbede yaşandı. Fakültede güvenli ortam sağlaması istenen Dekanlığın arbedeye önlemi ise polis çağırmak oldu.

Çevik kuvvet polisleri fakülteye girdi, faşistlerin okul dışına çıkmasını sağladı.

Gerilimin ardından fakültede eğitime bugün de ara verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here